archive4 Tetor, 2019 - 23:58

Lajme

Fatmir Limaj për kundërkandidatët: Patën mungesë të guximit intelektual për t’u ballafaquar në debate

Kandidati për Kryeministër të Kosovës nga radhët Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka thënë se mospranimi i kundërkandidatëve të tij për tu ballafaquar në debat që të gjithë, është mungesë e guximit intelektual, njofton Klan Kosova. ”Sot e përfunduam fushatën në Prizren, kryeqendrën tonë kulturore historike. Por po më mbet merak që...
Lajme

Kurti: Do të fitojmë se duhet!

Lëvizja Vetëvendosje po e mban tubimin përmbyllës në Prishtinë tek sheshi “Skënderbeu”. I pari i këtij subjekti, Albin Kurti foli para mijëra qytetarëve ku tha se problemet e shtetit janë të mëdha por kjo nuk ma humb shpresë. Ai shtoi se LVV do të fitoj se duhet, transmeton Indeksonline. Më...
Lajme

Kështu e përmbylli Lëvizja Vetëvendosje fushatën në Prishtinë

Lëvizja Vetëvendosje ka mbajtur tubimin përmbyllës të kësaj fushate elektroale në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë. Në tubim u panë shumë flamuj kombëtarë dhe i gjithë tubimi filloi me intonimin e himnit. Nuk munguan as flamujt shtetërorë dhe simbolet që i kishin sjell qytetarët. Po ashtu, u panë edhe flamuj të...
Lajme

Edhe rinia Dragashit e mobilizuar për ta fuqizuar fitoren e madhe të Kryeministrit Kadri Veseli!

Sot, zyrtarisht përmbyllet fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë. Deri më tani, të gjitha partitë politike kanë mbajtur tubimet përmbyllëse me elektoratin. Partia Demikratike e Kosovës, takimin përmbyllës e mbajti në Prishtinë para mijëra simpatizantëve të saj. Këtij tubimi i ishin bashkuar edhe rinia Dragashit e...
Lajme

Sinani – votuesve: Dilni të gjithë në zgjedhje. Zgjidhni më meritorët, mos e shisni votën!

Sot, zyrtarisht përmbyllet fushata elektorale për zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, . Deri më tani, pothuajse të gjitha partitë politike kanë mbajtur tubimet përmbyllëse me elektoratin. Koalicioni AAK-PSD, përmbylljen e fushatës elektorale vendosi ta mbajë në qytetin e Gjakovës para mijëra simpatizantëve. Kandidati i këtij koalicioni, Resul Sinani,...
Lajme

Britaniku i Boris Johnson: Kadri Veseli nuk tha vetëm premtime të ngrohta, ai dëshmoi se do zhduk abuzimet

Një prej figurave më të talentuara të Partisë Konservatore të Britanisë së Madhe, James Wharton, para shumë simpatizantëve të PDK-së në Prishtinë, ka mbajtur një fjalim mobilizues. Ish-ministri britanik dhe njeriu i besueshëm i kryeministrit aktual Boris Johnson, ka thënë se PDK-ja është një anëtare e Partisë së Konservatorëve dhe...
Lajme

LDK përmbyll fushatën në Gjilan

Lidhja Demokratike e Kosovës ndërkaq, fushatën elektorale e përmbylli në Gjilan. Aty i pranishëm ishte edhe kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, njofton Klan Kosova. https://youtu.be/6GzVgcEAYlM...
1 2 3 6
Page 1 of 6