archive3 Tetor, 2019 - 23:27

Lajme

Momenti kur Kurti kalon pranë Haradinajt dhe nuk i flet

Në emisionin Pressing, sot kanë qenë të ftuar dy kandidatët për kryeminisër, Albin Kurti i Vetëvendosjes dhe Ramush Haradinaj i koalicionit AAK – PSD. Atyre u ra që ta shohin njëri – tjetrin shumë afër, por zgjodhën as të mos përshëndeten. Intervistat e tyre janë realizuar njëra pas tjetrës, e...
Lajme

Osmani: LDK-në kurrë nuk do të mund ta rrënojë nëntoka

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministre, Vjosa Osmani ka thënë se nëntoka nuk do të arrijë ta rrëzojë LDK-në asnjëherë. Para simpatizantëve në Prishtinë, Osmani ka thënë se njerëzit e rrezikshëm dhe të papërgjegjshmen nuk do të mund ta njollosin asnjëherë. Vjosa Osmani, e cila synon të jetë...
Lajme

Babai i Milot Rashicës në tubimin e madh të PDK’së në Vushtrri

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur një tubim shumë të madh me simpatizantë në Vushtrri. Në mesin e shumë personaliteteve, në këtë tubim ka marrë pjesë edhe Nexhmedin Rashica, babai i futbollistit të Përfaqësues së Kosovës në futboll, Milot Rashica. Qysh në fillim simpatizantët kanë brohoritur emrin e Milot Rashicës....
ShowBiz

Befason Fjolla Morina, ja kënd e përkrahë për kryeministër

Këngëtarja Fjolla Morina ka befasur më një postim në faqën e saj në Instagram. Ajo, në një postim në instagram ka përkrahur për kryeministër kryetarin e Vetëvendosjes, Albin Kurti, raporton Korrespodenti. "O sot, o kurrë për Albinin. O sot, o kurrë për ndryshim", ka shkruar Fjolla Morina në mbishkrimin e...
ShowBiz

Edhe Shkurte Fejza përfshihet në fushatë, ja me cilën parti

Si asnjëherë më parë, këtë vit kemi artistë të përfshirë në politikë, ku disa prej tyre tashmë i kanë hyrë garës për deputetë. Përveç në garë, këngëtarët po përkrahin partitë edhe në menyra të tjera, duke kënduar nëpër fushata. Pas Adelina Ismailit, e cila po përkrah LDK-në, edhe Shkurte Fejza...
Lajme

Psikologu Liridon Aliu: Beso, po thonë ata që tradhtuan besimin tuaj!

Psikologju Liridon Aliu, përmes një statusi në profilin e tij në facebook ka kritikuar ashpër LDK'në për sloganin "Beso". "Beso, po thonë ata që tradhtuan besimin tuaj! 3 mandate qeverisën me PDK, 3 herë morën votat e qytetarëve dhe pas zgjedhjeve tradhtuan besimin e tyre!", ka shkruar ai. Aliu ka...
1 2 3 6
Page 1 of 6