archive2 Tetor, 2019 - 23:27

Lajme

Vdes një grua pasi u hodh nga kati i pestë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Tiranë, rreth orës 17:35 në rrugën “Hysen Gjura”. Policia bën me dije se në kushte të rënduara psikologjike, është vetëhedhur nga kati i 5-të i banesës shtetasja S. H., 42 vjeçe. Për pasojë gruaja ka ndërruar jetë në vend. Grupi hetimor po vijon...
Lajme

Hajdar Beqa: PDK’ja tashmë e ka siguruar fitoren

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK'së, Hajdar Beqa, përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka thënë se PDK tashmë ka siguruar fitoren, raporton Korrespodenti. "Gjakova sot në mënyrë madhështore ka pritur kryeministrin në ardhje z.Kadri Veseli", ka shkruar ai. Postimi i plotë...
Op/Ed

Zgjedhjet e parakohshme dhe kriza e vlerave

Shkruan: Rexhep Qosja Me 25 shtator 2019 filloi fushata e zgjedhjeve të parakohshme që do të mbahen me 6 tetor. Në të vërtetë me 25 shtator filloi fushata e ligjshme e caktuar prej kryetarit të Kosovës, Hashim Thaçi, por fushata e jashtëligjshme filloi një ditë mbasi kryetari e shpalli vendimin...
Lajme

Matthew Whitaker krahason Kadri Veselin me Donald Trumpin

Njeriu i besueshëm i presidentit të SHBA-së, Donald Trump që ishte dje në Kosovë, Matthew Whitaker në një prononcim për Media e ka krahasuar ish shefin e tij, Donald Trump me liderin e PDK-së, Kadri Veselin. “Po pres që Kryeministër të jetë Kadri Veseli, por për këtë i keni zgjedhjet...
ShowBiz

Adelina Ismaili e ‘dridhë’ Fushë Kosovën, bastionin e LDK’së

Adelina Ismaili është e pranishme në shumë tubime të LDK-së gjatë kësaj fushate. Kanë mbetur edhe pak ditë deri në përufndimin e fushatës zgjedhore dhe dita e zgjedhjeve po afrohet. Partitë politike janë aktive me fushatë në vende të ndryshme, ku shpalosin programet e tyre para elektoratit. Këngëtarja, Adelina Ismaili,...
Lajme

Veseli apel partive politike: Mos bëni akuza, ofroni programe konkrete

Kandidati i PDK-së për kryeministër, Kadri Veseli i ka bërë thirrje kundërshtarëve politik që mos të adresojnë akuza të ndërsjella mes veti, por të ofrojmë programe konkrete të cilët do t’i shërbejnë qytetarëve të të gjithë Kosovës. Veseli gjatë tubimit zgjedhor në Rahovec, para anëtarëve të PDK-së dhe simpatizantëve, tha...
Lajme

Lahudin Myrtaj tregon të mirat që sjell Autostrada e Dukagjinit

Kandidati për deputet nga radhët e AAK-së, Lahudin Myrtaj, ka treguar se pse është e rëndësishme të ndërtohet autostrada e Dukagjinit. Inxhinieri i ndërtimit i cili ishte mbikëqyrës i autostradave në Kosovë ka thënë se me këtë autostradë lidhen 5 komuna të Dukagjinit me rreth 625,000 banore. “Kjo ka kosto...
1 2 3 4
Page 1 of 4