archive1 Tetor, 2019 - 15:34

Lajme

Haradinaj drekon me studentët në mensë

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj, sot ka drekuar me studentët e Universitetit të Prishtinës në mensë. Përmes një postimi në Facebook, Haradinaj ka thënë se si Qeveri kanë treguar kujdes të veçantë për Qendrën e Studentëve dhe ka premtuar se ky kujdes do të vazhdojë....
ShowBiz

Rita Ora ngacmon imagjinatën me veshjen transparente 

Ajo ka qenë e zënë gjatë gjithë javës duke promovuar koleksionin e saj të ri Escada në kryeqytetin francez. Dhe Rita Ora bëri që të gjithë t’i kthejnë sytë nga ajo, kur u shfaq gjatë Javës së Modës në Paris, natën e së dielës, e cila dukej e jashtëzakonshme në...
Lajme

Përse po lihen anash shqiptaret që jetojnë në Serbi?

Demo Berisha ( Kryetar i Amzës së Shqiptarëve në Serbi) Në vazhden e thirrjeve të vazhdueshme politike nga partitë shqiptare që kerkojne te marin pushtetin ne Kosovë, shihet qartë se disa prej tyre janë të fokusuara në votat e diasporës, madje diasporen e shohin si shtytje të madhe për të...
Fun

Nëna vrau hajnin para shkollës, populli e bëri politikane

Një hajdut 21-vjeçar në Brazil mendoi se preja më e lehtë për t’u grabitur kuletat e celularët ishin pikërisht nënat që ishin duke çuar fëmijët në shkollë. Ai shkoi te dera e një shkolle dhe i tmerroi prindërit duke u nxjerrë armën në fytyrë e duke u kërkuar gjërat me...
Lajme

Kolegji AAB nisi vitin e ri akademik 2019/20

Me një ceremoni solemne ku morën pjesë mijëra studentë të rinj, prindër, e mësimdhënës, Kolegji AAB e nisi sot vitin e ri akademik 2019/20. Në kohën kur Kolegji AAB, institucioni më i madh jopublik në rajon, po shkon drejt rrumbullakësimit të dekadës së dytë të funksionimit, kërkesa e studentëve të...
Lajme

Reagimi i ashpër i LDK-së: RTK-ja, mjet propagande i Kadri Veselit

Lidhja Demokratike e Kosovës, përmes një komunikate për media kanë thënë se transmetuesi publik RTK që nga fillimi i fushatës është shndërruar në një mjet propagandistik i PDK-së, raporton Gazeta Express. Në këtë reagim të LDK-së, shkruhet se edhe pse RTK-ja paguhet nga taksat e qytetarëve të Kosovës, po e...
Lajme

Kërcënohet me familje kandidatja për deputete

Ka reaguar ashpër ndaj presioneve të cilat sipas Partisë Euro Atlantikesaj janë duke iu bërë kandidatëve për deputet nga radhët e kësaj partie për zgjedhjet nacionale të 6 tetorit. “Deputetët e Partisë Euroatlantike të Kosovës janë vënë përpara një presioni dhe shantazhi të madh. Sot, njëra nga deputetet femra është...
Lajme

Nisin hetimet për tenderët milonësh në komunën e udhëhequr nga Vetëvendosje

Njësiti për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion, në Prizren ka nisur sot hetimet lidhur me dyshimet se disa nga zyrtarët e Komunës së Prizrenit janë të përfshirë në raste të korrupsionit, përkatësisht në dhënien e tenderëve milonësh. Indeksonline mbrëmë ka publikuar artikullin e dytë me titull: Vetëvendosje dhe Mytaher...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5