archive1 Tetor, 2019 - 18:10

Lajme

Kadri Veseli dhe njeriu i Trumpit hanë bashkë hamburgerë

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, së bashku me ish Kreun e Drejtësisë së Administratës Trump, Matt Whitaker, kanë ngrënë bashkë sot Burger King në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në Facebook, duke thënë se kjo copëz e vogël e Amerikës në Kosovë është bërë...
ShowBiz

Veç syzet dhe çanta e Morenës kushtojnë ‘një pasuri’

Morena Taraku sërish merr vëmendjen me veshjen e saj firmato dhe super të shtrenjtë. Modelja dhe këngëtarja e famshme shqiptare, Morena Taraku, njihet si njëra ndër femrat e showbizit që bën jetë luksoze. Në çdo paraqitje të saj bie në sy veshja e saj, aksesoret e të tjera, që padyshim...
Lajme

Kurti në Kamenicë: Erdhi dita e shtetit që e lufton krimin organizuar

Lëvizja Vetëvendosje në ditën e gjashtë të fushatës zgjedhore ka mbajtur tubim në Kamenicë. Gjatë këtij tubimi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka ardhur dita e shtetit që lufton krimin e organizuar dhe ku qytetarët e pushtetarët janë të barabartë para ligjit. Në tubim folën edhe kandidatët...
Lajme

Ja cila nga partitë shpenzoi më së shumti gjatë kësaj fushate zgjedhore!

Koalicion i OJQ-ve për vëzhgimin e zgjedhjeve “Demokracia në Veprim” ka prezantuar rezultatet e marra nga vëzhguesit e tyre rreth shpenzimeve të partive politike dhe monitorimit të mediave në tubimet e partive politike në fushatë zgjedhore. Sipas tyre, shpenzimet kanë rënë 504 mijë euro krahasuar me tre ditët e para...
précis

Biri im, të kërkoj falje por unë do të vdes

Edmond Tupja “Ges, ti i ke dhënë një kuptim të ri jetës sime, unë mësova prej teje të kuptoj Tjetrin, të mposht vetveten, egon time, sa herë që kjo është e domosdoshme; mesova të heq dorë nga shumë gjëra në emër të dashurisë që ushqej për ty, të të dua...
Lajme

Sapo ndodhi, termet në Tiranë

Një tërmet i magnitudës 3.4 ka rënë në afërsi të kryeqytetit. Lëkundjet janë shënuar rreth orës 15 dhe rreth 5km në jug të Shijakut dhe 22 km nga Tirana....
1 2 3 4 5
Page 2 of 5