archive1 Tetor, 2019 - 23:57

ShowBiz

Aksidentohet reperja Tayna

Reperja Tayna është askidentuar në Prishtinë mbrëmjen e sotme. Menaxheri i Taynas, Rinor Hykolli , e ka konfirmuar për Gazetën Express se artistja që ai e ka nën menaxhim është aksidentuar sot në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Ai tregon se Tayna është në gjendje të mirë shëndetësore dhe...
Lajme

Mbështetje e madhe e gjilanasve për Haradinajn kryeministër

Koalicioni AAK-PSD sot ka mbajtur një tubim në Gjilan, në lagjen Dardania. Në këtë tubim, ku kanë folur kandidatët për deputetë, Shpend Ahmeti dhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është parë një numër i madh i qytetarëve. Haradinaj ka shpalosur para qytetarëve të Gjilanit arritjet e deritashme, projektet e realizuara...
Lajme

Reagon edhe ambasada gjermane

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, e ka përkrahur deklaratën e Ambasadorit Amerikan, Philip Kosnett, se nuk e mbështesin asnjë nga kandidatët apo partitë në zgjedhjet e 6 tetorit. Heldt me këtë rast ka rikujtuar vendi i tij i qëndron besnik procesit se si funksionon demokracia. “Disave u duket...
Lajme

Kadri Veseli dhe njeriu i Trumpit hanë bashkë hamburgerë

Kandidati i PDK-së për Kryeministër, Kadri Veseli, së bashku me ish Kreun e Drejtësisë së Administratës Trump, Matt Whitaker, kanë ngrënë bashkë sot Burger King në Kosovë. Këtë e ka bërë të ditur vetë Veseli në Facebook, duke thënë se kjo copëz e vogël e Amerikës në Kosovë është bërë...
ShowBiz

Veç syzet dhe çanta e Morenës kushtojnë ‘një pasuri’

Morena Taraku sërish merr vëmendjen me veshjen e saj firmato dhe super të shtrenjtë. Modelja dhe këngëtarja e famshme shqiptare, Morena Taraku, njihet si njëra ndër femrat e showbizit që bën jetë luksoze. Në çdo paraqitje të saj bie në sy veshja e saj, aksesoret e të tjera, që padyshim...
Lajme

Kurti në Kamenicë: Erdhi dita e shtetit që e lufton krimin organizuar

Lëvizja Vetëvendosje në ditën e gjashtë të fushatës zgjedhore ka mbajtur tubim në Kamenicë. Gjatë këtij tubimi, kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se ka ardhur dita e shtetit që lufton krimin e organizuar dhe ku qytetarët e pushtetarët janë të barabartë para ligjit. Në tubim folën edhe kandidatët...
1 2 3 4
Page 1 of 4