archive1 Tetor, 2019 - 23:57

ShowBiz

Aksidentohet reperja Tayna

Reperja Tayna është askidentuar në Prishtinë mbrëmjen e sotme. Menaxheri i Taynas, Rinor Hykolli , e ka konfirmuar për Gazetën Express se artistja që ai e ka nën menaxhim është aksidentuar sot në lagjen Bregu i Diellit në Prishtinë. Ai tregon se Tayna është në gjendje të mirë shëndetësore dhe...
Lajme

Mbështetje e madhe e gjilanasve për Haradinajn kryeministër

Koalicioni AAK-PSD sot ka mbajtur një tubim në Gjilan, në lagjen Dardania. Në këtë tubim, ku kanë folur kandidatët për deputetë, Shpend Ahmeti dhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është parë një numër i madh i qytetarëve. Haradinaj ka shpalosur para qytetarëve të Gjilanit arritjet e deritashme, projektet e realizuara...
Lajme

Reagon edhe ambasada gjermane

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, e ka përkrahur deklaratën e Ambasadorit Amerikan, Philip Kosnett, se nuk e mbështesin asnjë nga kandidatët apo partitë në zgjedhjet e 6 tetorit. Heldt me këtë rast ka rikujtuar vendi i tij i qëndron besnik procesit se si funksionon demokracia. “Disave u duket...
1 2 3 5
Page 1 of 5