archive30 Shtator, 2019 - 10:37

Lajme

Hajredin Kuçi: Programi i PDK-së do t’ia rris vlerën shtetit të Kosovës

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës, Hajredin Kuçi ka thënë se dinamika më e madhe e zhvillimeve pozitive në këtë vend ka ndodhur gjatë qeverisjes së PDK-së.Kuçi, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se nuk ndjehet keq kur sheh premtimet që PDK ka...
Lajme

Vdes 14 vjeçarja pasi telefoni i shpërtheu nën jastëk gjatë natës

Një nxënëse 14 vjeçare ka vdekur pas telefoni i saj shpërtheu nën jastëk ndërsa po flinte, transmeton Klan Kosova. Alua Asetkyzy Abzalbek shkoi në shtrat duke dëgjuar muzikë në shtëpinë e saj në Bastobe, Kazakistan. Mëngjesin tjetër, ajo u gjet e vdekur në mënyrë tragjike me telefonin që kishte shpërthyer...
Fun

Haradinaj përsëri ia kris këngës, këtë herë argëton mysafirët në një dasmë

Me gjithë agjendën e ngjeshur rreth fushatës zgjedhore, kryeministri në largim ka gjetur kohë që sonte të jetë pjesëmarrës në një dasmë. Ramush Haradinaj, dukshëm është kujdesur edhe për disponimin e mysafirëve tjerë. Përkrah këngëtares Yllka Kuçi ai ka kënduar këngën “Ani moj Kosovë o moj bukuroshe”. Padyshim, Haradinaj gjatë...
Lajme

Ja pse quhej “Komandant gjarpri” presidenti Thaçi

Kohë më parë, në emisionin “OXYGEN” te Besim Dina, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi i pat treguar publikut kosovar se si ia kanë vënë nofkën “Komandant gjarpri” gjatë kohës së luftës në Kosovë. “Unë kam kaluar kufirin shpesh Shqipëri – Kosovë, Kosovë – Maqedoni, përmes Presheve, përmes trekëndëshit Kosovë –...
ShowBiz

Përplasje mes këngëtarëve Sabri Fejzullahu dhe Hekuran Krasniqi

Hekuran Krasniqi ishte i ftuar mbrëmjen e djeshme në emisionin “Shiko kush luan”. Tashmë ai njihet më së shumti nga bashkëpunimi “Ajo më mbyti” së bashku me grupin “Fisnikët”. Mirëpo, pavarësisht suksesit dhe admirimit nga publiku, duket se raporti që artistë kanë me njëri-tjetrin mbetet një anë të cilën nuk...
Lajme

Gjenden dy turistët belgë që u shpallën të humbur

Në Tropojë janë gjetur dy turistët belgë, të cilët ishin shpallur të humbur prej disa orësh. Bujtina ku po qëndronin në Theth kishte ngritur alarmin për dy turistët, të cilët kishin dalë për të eksploruar zonën, por që nuk ishin kthyer. Anipse për kërkimin e tyre kishin dalë edhe banorët...
Lajme

Këtë ditë do këtë destabilizim të fuqishëm i motit!

Bllokada anticiklonike mbi rajonin tonë do të zgjasë deri të enjtën, kur pritet të kemi depërtimin e një fronti të ftohtë të fuqishëm ajror nga veriu dhe perëndimi i Kontinentin Evropian. Si pasojë e depërtimit të këtij fronti në Detin Adriatik dhe Jon do të krijohet një ciklon i fuqishëm...
1 3 4 5
Page 5 of 5