archive30 Shtator, 2019 - 13:19

Lajme

Pse po e mban të fshehtë Xhelal Sveçla biografinë e tij?

Kryeinspektori në Komunën e Prishtinës, Xhelal Sveçla, ndonëse flet shpesh para medieve për rrënim të ndërtimeve pa leje, ka diçka nga e kaluara e tij të cilën e mbanë të fshehur edhe në biografinë e tij, të publikuar në një web faqen e Vetëvendosjes të hapur për Prishtinën, shkruan Gazeta...
Lajme

Edhe ish-komandanti i Pashtrikut i bashkohet PDK-së

Edhe ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha, i është bashkuar Partisë Demokratike të Kosovës. Këtë e ka bërë me dije vetë Veseli përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”. “Partisë Demokratike të Kosovës iu bashkua edhe ish-komandanti i Zonës Operative të Pashtrikut, Sadik Halitjaha, i cili...
Lajme

Rrëfehet Haki Abazi: Më ofendoi e mi kapi duart, Molliqaj kërcënoi edhe…

Rrëfehet Haki Abazi: Më ofendoi e mi kapi duart, Molliqaj kërcënoi edhe Hotin Gazeta Express 30 Shtator 2019 12:52 Kandidati për deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi, ka rrëfyer incidentin me Dardan Molliqajn. Ai ka deklaruar se Molliqaj përveç tij e kishte kërcënuar edhe Rexhep Hotin. Flet edhe për çantën...
Lajme

Presidenti Thaçi takohet me ish-presidentin Bill Clinton

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton në ceremoninë mortore të presidentit të Francës, Zhak Shirak. Kjo ceremoni është mbajtur sot në Paris, ku kanë marrë pjesë shumë liderë botërorë, transmeton arbresh.info Thaçi përmes një postimi në Facebook...
Lajme

Dalin detajet e reja/ Si e vrau gruan shqiptari nga xhelozia…

Detaje të reja kanë dalë në dritë për vrasjen e një nëne të tre fëmijëve në Vjenë nga një 32-vjeçar shqiptar nga Kosova më 20 shtator. Siç raporton media “Osterreich 24”, me qëllim që fëmijët e çiftit, djali (2 vjeç) dhe dy vajzat e tij (4 dhe 9 vjeç) të...
ShowBiz

Vildane Zeneli vjen e zjarrtë me fotot e fundit

Fotomodelja kosovare që jeton në Amerikë ka provokuar përsëri Bukuroshja ka postuar një foto me bikline derisa ka treguar shumë gjëra, sidomos të gjithë atyre meshkujve që ëndërrojnë një femër si Vildanja. Mos me studjoni. Sepse nuk do të diplomoni”, ka shkruar ajo poshtë fotografisë. Nga prapavije shihet se bukuroshja...
Lajme

Familjet e varfra shqiptare duhet të zgjedhin ndërmjet bukës dhe shkollës

Familjet e varfra në vendin tonë janë të destinuara të mbesin të tilla për shkak se të gjitha burimet financiare i përdorimin për t’u ushqyer dhe paguar faturat e muajit kryesisht ujë dhe drita, teksa investojnë gati 0 lekë për t’u arsimuar. Familjet shqiptare që përfshihen në 20 përqindëshin e...
Fun

Mesazhi i zonjës shqiptare e la pa fjalë shitësen e dyqanit

Një zonjë, shitëse e një dyqani ka mbetur e habitur nga sjellja që një kliente, pasi që ajo i kishte lën një letër të shkruar mbi tavolinë Ky është mesazhi i shitses: Jam shitese ne Vlore tek nje butik,per pak u largova nga dyqani edhe kur vij lexoj kte leter...
ShowBiz

Blerona Zeqiri e përkrahë publikisht ketë parti poltike

Blerona Zeqiri, njihet për prezantimet e saj në emisionet e ndryshme në RTV 21, por nuk e kemi ditur se për cilën parti anon, njofton Korrespodenti Së fundmi, ajo e ka shpërndarë postimin e kandidatit për deputet nga radhët e AAK-së Erolld Belegu Për më shumë shikoni postimin e saj:...
Lajme

Erolld Belegu: PDK’në e ka kapur paniku nga humbja

Nënkryetari i AAK-së dhe këshilltari i Haradinajt, Erolld Belegu ka reaguar ndaj lajmeve të fundit që po qarkullojnë nga media të PDK-së dhe sulmeve që po i bëhen atij. Belegu ka thënë se këto lajme po vijnë pas panikut të PDK-së për humbje. “Sulmet e fundit të PDK-së ndaj meje...
Fun

A mund ta gjeni leopardin? Kjo foto po çmend rrjetin

Një fotograf, i cili ka arritur të kapi në kamera një leopard të kamufluar në mënyrë perfekte i ka ‘çmendur’ me sukses njerëzit në Twitter. Tek fotoja e publikuar në mediat sociale, në shikim të parë mund të duket sikur kemi të bëjmë me një kanal, baltë, një trung peme...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5