archive30 Shtator, 2019 - 16:10

Lajme

Veseli u premton ilaçe falas pensionistëve

Kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës, për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli, është zotuar se me ardhjen e tij në krye të Qeverisë së Kosovës, pensionistët nuk do paguajnë asnjë cent për barnat. Teksa ka vizituar njërën nga barnatoret në Prishtinë, Veseli takoi pensionistë të cilëve përveç barnave pa pagesë,...
Lajme

Treni shkel 61-vjeçaren, Policia e Kosovës jep detaje

Një 61 vjeçare ka mbetur e vdekur sot pasi që e njëjta është goditur nga treni në fshatin Lutogllavë të Pejës. Rasti po cilësohet si “hetim i vdekjes”, raporton Express. Rastin e ka konfirmuar Policia Rajonale e Pejës përmes një komunikate drejtuar mediave. “Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria Rajonale e...
Lajme

Erëza Vela ia përmend kontributin negativ Dardan Molliqajt, e akuzon për tradhëti

Gazetarja Erëza Vela thotë se kontributi i Dardan Molliqajt në politikë shtrihet në tri aktivitete. Vela përmes një postimi në Facebook, thotë se, aktivitetet e Molliqajt janë; nxjerrja me dhunë nga vetura e një personi të pafajshëm, tradhtia ndaj Albin Kurtit dhe sulmi ndaj Haki Abazit. “Koha e luftës, boksave...
Lajme

Kurti: S’do të ketë asnjë familje pa kulm mbi kokë dhe pa dikë të punësuar

Mbrojtje dhe barazi sociale, asnjë familje pa kulm mbi kokë dhe asnjë shtëpi pa dikë të punësuar, ky ishte premtimi i kandidatit për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti në tubimin e sotëm me qytetarë të Malishevës. Gjatë shpalosjes së programit qeverisës në ditën e gjashtë të fushatës zgjedhore, Kurti...
Lajme

Gazeta e famshme zvicerane krahason Vjosa Osmanin me Angela Merkelin

Lidhja Demokratike e Kosovës është përcaktuar që në zgjedhjet e 6 tetorit t’ia mësyjë marrjes së pushtetit me Vjosa Osmanin si kandidate për kryeministre. Përveç mediave në Kosovë, tashmë Osmanin kanë filluar ta krahasojnë me kancelaren gjermane, Angela Merkel, edhe media të mëdha nëpër botë. Gazeta e madhe zvicerane “Neue...
Lajme

Njeriu i Trumpit vjen në Kosovë për ta përkrahur Kadri Veselin

Partia Demokratike e Kosovës, ka ditë që ka nisur një fushatë politike me mesazhe të vazhdueshme për ruajtjen dhe forcimin e lidhjes midis Kosovës dhe Amerikës. Fushatën e Veselit kundër korrupsionit dhe nepotizmit, të cilën e kishte nisur menjëherë pas kthimit nga një vizitë zyrtare në Uashington, shumë analistë po...
Fun

Kosovari i ruan të vdekurit për të mos “votuar”

“Votimi” nga të vdekurit në zgjedhjet e kaluara qoftë të përgjithshme, qoftë komunale, janë kritikuar ashpër, sidomos nga ndërkombëtarët, duke e parë këtë si mundësi për manipulim votash. Mënyra e tillë e “votimit” ka krijuar material edhe për tallje. Këtë e ka bërë përmes një videoje të shkurtër gazetari Mehdi...
Lajme

Veseli: Do të punoj për një Kosovë moderne pa korrupsion dhe nepotizëm

Kandidati për kryeministër nga radhët e PDK-së Kadri Veseli ka publikuar një spot elektoral ku ka renditur disa nga prioritetet e qeverisë së ardhshme. Kosova jemi të gjithë ne së bashku që e fuqizojmë njëri-tjetrin duke luftuar korrupsionin dhe nepotizmin thekson Veseli.“Tërë jetën kam punuar për Kosovën, për çlirimin e...
Lajme

Plagosje në Fushë Kosovë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person është plagosur me armë zjarri, pas një mosmarrëveshje në mes dy personave në Fushë Kosovë. Viktima pas tretmanit mjekësor në QKUK është liruar, kurse në vendin e ngjarjes është gjetur dhe është konfiskuar një gëzhojë e kalibrit 9 mm. Tutje policia ka...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5