archive30 Shtator, 2019 - 23:30

Lajme

Vetëvendosje në Deçan: Le t’i shqyejnë posterat, forca e Lëvizjes është te zemrat e qytetarëve

Në pallatin e kulturës “Jusuf Gërvalla” në Deçan, kandidatët për deputetë nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Zekë Sinanaj dhe Mirlinda Tishukaj Sadiku nga Deçani, Xhelal Sveçla, Glauk Konjufca dhe nënkryetarja e Lëvizjes, Fatmire Mulhaxha Kollçaku folën para qindra deçanasve për programin e qeverisë Kurti. Kandidati për deputet, Glauk Konjufca tha...
Lajme

Haradinaj thotë se ndryshimi i Kurtit është i rrezikshëm

Ramush Haradinaj, kandidat i koalicionit AAK-PSD, ka thënë se ish-partneri i tij në qeverisje Kadri Veseli i PDK-së po gënjen me fjalët se do të luftojë korrupsionin nëse bëhet kryeministër. Sipas tij, Veseli me largimin nga lista të atyre që kanë aktakuza ka bërë eksperiment me njerëz pa nevojë. Ai...
Lajme

Hidaim Rama, ish-pjesëtari i Njësisë Speciale të UÇK’së që tani garon për deputet nga radhët PDK’së!

Ish-pjesëtari i Njësisë Speciale të UÇK'së, Hidaim Rama, që tani garon për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e PDK'së, në një intervistë dhënë për "Infokus", ka foluar për shumë gjëra që lidhën me jetën e tij, përcjell Korrespodenti. Ai, në këtë intervistë ka treguar për momentin në të...
ShowBiz

Gruaja e Kadri Veselit rrëmben vëmendjen me dukjen e saj

Violeta duket si të ishte në të 20-tat. Njëra ndër gratë e politikanëve e cila merr vëmendje me paraqitjet e saj, është e Kadri Veselit, Violeta. Ajo i kushton rënëdsi mjaft të madhe çdo detaji kur paraqitet në publik. Bukuria e saj dhe kujdesi ndaj vetës vërehet edhe në një...
Lajme

Gani Dreshaj: Pas 6 tetorit, pres t’i kemi 44 deputetë

Gani Dreshaj, kandidat për deputet nga AAK-PSD, u shpreh i bindur në fitoren e këtij koalicioni në zgjedhjet e 6 tetorit. Ai në Magazina Zgjedhore foli për pritshmërie e tij nga këto zgjedhje. “Unë pres vota nga tërë Kosova, besoj që ky koalicioni nuk do të dalë me më pak...
ShowBiz

Adelina Ismaili këndon këngën “Ushtrinë time do ta bëjë me Ibrahim Rugovën” edhe në Lipjan

Këngëtarja Adelina Ismaili tashmë është bërë pjesë e fushatës së Lidhjes Demokratike të Kosovës. Ajo sot është ftuar në skenë nga kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, Vjosa Osmani. Këngëtarja që njihet për mbështetjen e gjithhershme për LDK’në sot ka performuar në Lipjan ku është mbajtur një tubim elektoral....
1 2 3 5
Page 1 of 5