archive29 Shtator, 2019 - 17:18

Lajme

Albin Kurti e merr edhe gruan me të bijën në fushatë

Lëvizja Vetëvendosje është duke mbajtur tubim me qytetarë në Suharekë, në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet e 6 tetorit. Para qytetarëve të Suharekës pritet të flas edhe lideri i kësaj partie, njëherësh kandidat për kryeministër Albin Kurti, i cili veç me gruan e tij të dielën u pa edhe...
ShowBiz

Gazetarja Alketa Gashi-Fazliu, mbështet fuqishëm kandidaten e PDK’së, Ariana Musliu-Shoshi

Gazetarja e RTK'së, Alketa Gashi-Fazliu, përmes një story në profilin e saj në instagram, ka treguar se mbështetë kandidaten për deputete të Kuvendit të Kosovës nga radhë e PDK'së, Ariana Musliu-Shoshi, raporton Korrespodenti. Deri më tani, është treguar se kandidatja Musliu-Shoshi gëzon një mbështetje të madhe nga rinia si nga...
Lajme

Shkollat profesionale nuk kanë alternativë

Akademiku i njohur Frasher Demaj i cili po kandidon për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës për zgjedhjet 6 tetorit ka thënë që shkollat profesionale nuk kanë alternativë. ‘Fuqizimi i shkollave profesionale dhe sensibilizimi i të rinjve për rëndësinë e tyre do të nxisë interesimin e brezit të...
Lajme

Gjendet pa shenja jete gruaja e zhdukur nga e enjtja në Prizren

Është gjetur trupi i pajetë i 69 vjeçares me inicialet B.Gj nga fshati Mushnikovë që ishte zhdukur që nga e enjtja. Operacioni i kërkimit ishte zhvilluar në male. Kompania e Kërkim Shpëtimit e Regjimentit të Mbrojtjes Civile të Forcës së Sigurisë së Kosovës, në bashkëpunim me Policinë e Kosovës kanë...
Lajme

Imer Rusinovci nga AAK kalon në PDK

Profesori universitar Imer Rusinovci, është pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës. Ai ishte kandidat për deputet nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës. Rusinovci është një prej ekspertëve më të shqur të bujqësisë në Kosovë....
ShowBiz

E tepron Roberti, shikoni ҫfarë bën për t’i rënë në sy Norës

Nora e Roberti i kanë dhënë fund martesës së tyre. Lajmin e ka konfirmuar vet Roberti përmes një shkrimi të publikuar në Instagram, shkruan ORAinfo. Nga martesa e tyre, ata kanë një vajzë të quajtur Renee. Të dy duket të jenë prindër shumë të kujdesshëm për vogëlushen. Pavarësisht të gjithave,...
Lajme

LDK’ja dorëzon kallëzim penal në Polici për këto lajme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka paraqitur kallëzim penal në Policinë e Kosovës për disa lajme të rreme ku sulmohet kjo parti dhe kandidatja e tyre për kryeministre, Vjosa Osmani. Zyra për informim e LDK-së, duke i cilësuar shpifje disa raportime, u ka bërë thirrje Prokurorisë, Policisë dhe institucioneve tjera që...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5