archive29 Shtator, 2019 - 23:51

Lajme

Milaim Zeka gjatë tërë intervistës me lot në sy

Këtë javë nKosovë Show pati shumë përfaqësues politikë të vendit. Ndër ta Milaimi ishte njëri prej tyre i cili në këto zgjedhje garon me partinë Euroatlantike të Kosovës. Gjatë tërë bisedës Milaimi ishte i përlotur. “Këta që po garojnë ua vodhën edhe të ardhmen fëmijëve tonë. Në spitale vdes njeri...
Lajme

Mefail Bajqinovci: Peja është me Vetëvendosjen

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për deputet, Mefail Bajqinovci, është takuar ditën e sotme me banorët e Pejës, shkruan Insajderi. Ai këtë e ka bërë të ditur përmes rrjetit të tij social, Facebook ndërsa ka thënë se Pejanët sot kanë treguar se Peja është me Lëvizjen Vetëvendosje. “Peja vendos me Vetêvendosjen...
Lajme

Lajmërohet Dardan Molliqaj, ja kënd e akuzon pas publikimit të videos

Dardan Molliqaj i PSD-së ka akuzuar Vetëvendosjen për mashtrim, pas publikimit të pamjeve të rrahjes mes tij dhe anëtarit të VV-së, Haki Abazi. Pasi VV-ja e akuzoi Molliqajn për sulm ndaj Abazit, Molliqaj ka thënë se pamjet e nxjerrin VV-në mashtruese. “Shumë mirë që dolën videot. Tash ndalen të gjitha...
Lajme

Foto e ditës: Resul Sinani takon njeriun më të gjatë në Kosovë

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga lista AAK-PSD, Resul Sinani, së fundmi ka publikuar një foto mjaft interesante. Ai është fotografuar me njeriun më të gjatë në Kosovë. Sinani ka shkruar se deri më tani kishte menduar që njeriu më i gjatë në Kosovë ishte Ferid Zekolli, por...
Lajme

Çfarë kishte thënë Dardan Molliqaj për rrahjen me Haki Abazin?

Sot ëshë publikuar videon ekskluzive të rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë, të cilën e ka siguruar Gazeta Sinjali, përcjell Korrespodenti. Mirëpo, më datë 11 shtator kur kishte ndodhur rrahja, Dardan Molliqaj, përmes një statusi...
Lajme

Drejtoresha e Gjimnazit jep dorëheqje, refuzoi të pranonte nxënës të dobët që ia dërguan pushtetarët

Drejtoresha e Gjimnazit “Frang Bardhi”, Zybejde Gogoli-Latifi, është dorëhequr ditë më parë nga pozita e saj për shkak të presioneve për regjistrim të nxënësve. Sipas mëson “Jepi zë”, asaj i kishin shkuar listat e gatshme për pranim nga njerëz me influencë në Komunë. Raportohet se, tash ish-drejtoresha, nuk ka pranuar...
Lajme

Pamjet e rrahjes ndërmjet Dardan Molliqajt dhe Haki Abazit

Gazeta Sinjali ka siguruar nga vendi i ngjarjes, videon ekskluzive të rrahjes mes kandidatëve për deputetë, Dardan Molliqaj dhe Haki Abazi e cila ndodhi rreth tri javë më parë në Fushë Kosovë. Përfaqësuesit e PSD-së dhe VV-së ishin përfshirë në përleshje fizike, pas një debati televiziv i cili ishte i...
1 2 3 5
Page 1 of 5