archive28 Shtator, 2019 - 04:05

Lajme

Kjo është familja e cila qëndroi nëntë muaj në aeroport

Një familje ka qëndruar për 9 muaj në aeroportin e Koresë së Jugut pasi atyre ju refuzua vendimi për azil. Ata u larguan nga shteti i Angolas pasi ishin persekutuar nga autoritetet për prejardhjen e tyre nga Kongo. Zyrtarët e emigrimit në aeroportin e Koresë së Jugut e refuzuan kërkesën...
Lajme

Drashkoviq: Kosova është e humbur, ta pranojmë realitetin

Ish ministri i Jashtëm i Federatës serbo-malazeze Vuk Drashkoviç, e ripërsëritit edhe njëherë se Serbia e ka humbur Kosovën dhe këtë realitet të hidhur serbët duhet që ta pranojnë. Ai këshilloi presidentin serb Aleksandar Vuçiç që të bëjë atë që imponon arsyeja, realiteti dhe të mos t’i frikësohet rrezikut. “Realitet...
Sporti

Joshua mund të tërhiqet pas duelit me Ruizin

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit, u shpreh se ka gjasa që Anthony Joshua të tërhiqet nga sporti pas revanshit që britaniku do të zhvillojë më 7 dhjetor ndaj meksikanit Andy Ruiz Jr. Kjo sfidë e dytë mes dy boksierëve të peshës së rëndë do të zhvillohet...
1 4 5 6
Page 6 of 6