archive28 Shtator, 2019 - 17:21

Lajme

Haradinaj e premton Ligjin për Mitrovicën

Kandidati i koalicionit AAK-PSD për kryeministër Ramush Haradinaj, i cili po mbanë tubim me strukturat e dy subjekteve në Mitrovicë premtoi për herë të parë se nëse e fiton edhe një mandat qeverisës do ta krijojë Ligjin për Mitrovicën. Ai e bëri këtë njoftim pasi mori shembull komunën e Prishtinës...
Lajme

“Dridhet” përsëri Shqipëria!

Një tërmet me magnitugë 3.2 është shënuar në detin Adriatik pasditen e sotme, sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë. Tërmeti, sipas vlerësimeve paraprake, u shënua 4 km larg nga Durrësi 10 nga Shijaku dhe 29 km nga Tirana, në orën 16:21. Dridhjet e sotme edhe vijnë pikërisht pas një jave kur...
Lajme

Nipi i kolonelit Ahmet Krasniqi, pritet t’i bashkohet sot PDK-së

Ndërkohë që partitë politike po vazhdojnë tubimet elektorale nëpër qytete të ndryshme të Kosovës, vala e aderimeve po vazhdon. Reporteri.net merr vesh se Partisë Demokratike të Kosovës gjatë ditës së sotme pritet t’i bashkohet një figurë e rëndësishme. Bëhet fjalë për nipin e ish-kolonelit Ahmet Krasniqi. Zyrtarizimi i kalimit të...
Lajme

Aksident i rëndë: Traktori u nda përgjysmë, Policia e Kosovës jep detaje

Një aksident ka ndodhur në fshatin Gllobar (Tërstenik) të Drenasit në mes të një traktori dhe një makine. I lënduar nga ky aksident ka mbetur shoferi i cili ka qenë duke e drejtuar traktorin. Si pasojë e përplasjes traktori është ndarë në gjysmë, ndërkohë makina ka pësuar dëmtime materiale. Rastin...
Shëndeti

Nëse keni këto simptoma, ju mund të jeni në ankth dhe depresion

Depresioni është një çrregullim i humorit. Më shumë se vetëm hidhërim, depresioni shkakton edhe ndryshime në mënyrën e të menduarit, ndjenjave dhe funksioneve të përditshme. Ai mund të interferojë në aftësinë e të punuarit, mësuarit, ngrënies dhe shijimit të jetës, transmeton Gazeta Express. Përderisa disa e shpjegojnë depresionin sikur jetën...
ShowBiz

Merr fund gjithçka, ndahen përfundimisht Loredana dhe Mozzik

Disa ditë më parë qarkulloi në media lajmi se reperi Mozzik dhe këngëtarja Loredana janë ndarë. Dyshimet u shtuan më shumë kur Mozzik nuk e uroi Loredanën për ditëlindje dhe as nuk ishte i pranishëm në festën e saj. Por më pas ata u panë të dy në promovimin e...
Lajme

Vjosa Osmani nga Deçani: Kështu do t’iu çojmë në opozitë

Kandidatja për kryeministre nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Vjosa Osmani, në ditën e katërt të fushatës zgjedhore ka mbajtur tubim me qytetarët e Deçanit. Osmani tha se kjo mbështetje e madhe e qytetarëve të Deçanit nënkupton fitoren e LDK-së. Ajo para të pranishmëve foli edhe për njerëzit e Lidhjes Demokratike...
ShowBiz

Tayna “shpërthen” në veshjen prej neoni, ekspozon asetet

Reperja Tayna është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës pas qëndrimit disa javor atje. E ndjekur nga mbi një milion njerëz tashmë në rrjetin social Instagram, Tayna renditet si një ndër reperet shqiptare me më së shumti influencë në këtë rrjet social shkruan Telegrafi, përcjellë GazetaBlic....
Lajme

“Po shpërndahet ushqim për vota”

Disa fotografi të shpërndara në rrjetet sociale shihen pako ushqimore në një lokacion në lagjen Ulpiana në Prishtinë ku janë parë edhe fletëvotime për të votuar koalicionin NISMA-AKR-PD me kandidatë për deputetë. Gazeta Express ka kontaktuar zyrtarë të NISMA-s dhe AKR-së për të marrë një deklaratë nga ta. Zyrtarë nga...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6