archive28 Shtator, 2019 - 23:19

Lajme

PSD: Ferizaj i tha po fuqishëm koalicionit për 100% Kosovë

Koalicioni AAK-PSD ka mbajtur një tubim parazgjedhor në qytetin e Ferizajt. Përmes një komunikate për media të PSD-së, thuhet se “ky qytet i bukur i tha po fuqishëm koalicionit për 100% Kosovë. Sepse ne e kemi përkushtimin, e kemi dijen dhe e kemi guximin për t'ia ruajtur dinjitetin shtetit tonë”....
Lajme

Krasniqi: Fëmijët e Vjosa Osmanit kanë nënshtetësi të Australisë, të Albin Kurtit të Norvegjisë

Kandidati për deputet nga PDK, Memli Krasniqi, ka thënë se fëmijët e kandidatëve për Kryeministër, Vjosa Osmani nga LDK dhe Albin Kurti nga Vetëvendosje kanë nënshtetësi të dytë përveç asaj të Kosovës. “Ne kemi tre kandidatë për Kryeministër. Fëmijët e Vjosa Osmanit kanë nënshtetësi të Australisë, fëmijët e kandidatit tjetër...
Sporti

Vazhdon ndryshimi i Albin Kurtit – tash i bashkohet “Dardanëve”

Kandidati për kryeministër të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka vazhduar të habisë qytetarët e Kosovës, pasi sot është takuar dhe i është bashkuar grupit të tifozëve të Kombëtares së Kosovës në futboll, “Dardanët”. Ai është shoqëruar nga Arben Vitia dhe bashkëpartiakë e aktivistë tjerë të partisë...
Sporti

Milot Rashica shënon supergol ndaj Borussia Dortmund

Milot Rashica është rikthyer në formacionin titullar të Werder Bremen dhe e ka bërë këtë në mënyrën më të mire të mundshme. Futbollisti i përfaqësueses së Kosovës ka realizuar një gol mjaft të bukur në sfidën ndaj Borussia Dortmund. Pas një pasimi të Klasen, Rashica ndaloi topin dhe goditi fort...
Lajme

Albin Kurti në Podujevë sërish bën be!

Kandidati nga Lëvizja Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, ka mbajtur një tubim në Podujevë. Kurti veproi pak a shumë ngjashëm si njëherë më parë kur ishte në Podujevë. Ai bëri be sërish, veçse tash pak më ndryshe. Më pas ai tha se Lëvizja Vetëvendosje e dërgon partinë e Kadri Veselit...
Lajme

PDK’ja mbajti tubim madhështor në Pejë

Partia Demokratike e Kosovës ka mbajtur sot tubim madhështor në Pejë, ku i pranishëm ishte edhe Kadri Veseli. Kandidati për kryeministër, Kadri Veseli, ka bërë thirrje që me 6 tetor të votohet masovikisht PDK-ja. Ai ka treguar se pse duhet të votohet PDK-ja, duke përmendur ndër tjerash luftimin e korrupsionit,...
1 2 3 6
Page 1 of 6