archive27 Shtator, 2019 - 03:10

ShowBiz

17 vjeçarja shqiptare mahnit jurinë greke me zërin e saj

Një 17-vjeçare shqiptare ka lënë pa fjalë publikun me performancën e saj në “X Factor Greece 2019”. Jody Lulati ka konkurruar në konkursin muzikor me këngën “You know I’m no good” të Amy Winehouse duke marrë duartrokitje dhe vlerësime të merituara nga juria greke. 17-vjeçarja mori një “PO” të madhe...
ShowBiz

Vedat Bajrami në përkrahje të Policisë së Kosovës

Humoristi i njohur kosovar, Vedat Bajrami vazhdimisht tregon mbështetjen e tij ndaj Policisë së Kosovës. E këtë e ka bërë edhe në një postimi të fundit të publikuar në rrejtët sociale. Vedati së bashku me Policinë e Kosovës ka përkrahur projektin ‘Edward’ e që shënohet në të gjithë Evropën e...
précis

Hani, pini dhe rrëmbeni – është koha e maskarenjve

Hakerrim është një ndër poezitë më të bukura ë poetit vlonjat Ali Asllani. Në “Hakërrim”, autori demaskon shtetarët servilë, hajdutë dhe tradhëtarë. Vepra është botuar pas viteve 90! Ali Asllani – Hakërrim Që nga Korça gjer te Shkodra mbretëron një errësirë, nëpër fusha, nëpër kodra, vërshëllen një egërsirë! Pra, o...
ShowBiz

Meda zbulon pa dashje se kë do ta votojë në zgjedhje

Këngëtari i tallavasë, Mehdin Përgjegjaj me nofkën Meda, i’u është futur politikës. Meda tani në Zgjedhjet e 2019 po e mbështet koalicionin AAK-PSD, dy liderët e koalicionit Ramush Haradinajn dhe Shpend Ahmetin. Ai në faqen e tij zyrtare ka hyrë LIVE duke treguar se përkrahë koalicionin AAK-PSD. Kujtojmë se Meda...
1 3 4 5
Page 5 of 5