archive27 Shtator, 2019 - 11:23

Lajme

Blakaj e bën “horë” Lumezin, nuk lë fjalë pa thënë për të

Ish-prokurori i Prokurorisë Speciale, Elez Blakaj, që u largua për në SHBA, ka ironizuar lidhur me deklaratat e kryeprokurorit të shtetit Aleksandër Lumezit për korrupsionin, shkruan Gazeta Express. Përmes një shkrimi në Facebook, Blakaj ka shkruar se Lumezi po tenton që ta vërë në lajthitje opinionin publik me këto deklarata....
Fun

24 vjeçari martohet me kushërirën e tij 81 vjeçare: Lindi një dashuri e fortë mes neve

Zyrtarët ukrainas janë duke hetuar pretendimet se një djalë 24-vjeçar u martua me kushërirën e tij me aftësi të kufizuara, e cila është 81-vjeçare për të shpëtuar nga detyrimi për të bërë shërbimin ushtarak, transmeton Reporteri.net. Alexander Kondratyuk, 24 vjeç, pretendoi se kishte lindur një dashuri shumë e fortë mes...
Lajme

“Thaçi e uzurpoi, Haradinaj dezertoi”

Driton Selmanaj nga LDK-ja, në debatin për dialogun me Serbinë, ka thënë se kjo parti nuk pretendon që si e vetme ta udhëheqë këtë proces. “Ka një dallim sepse s’mund ta kuptojmë situatën aktuale me atë çfarë ka qenë para 20 vjetësh, sepse kemi qenë një periudhë kur nuk kemi...
Fun

Kjo është ushtria më seksi që keni parë ndonjëherë

Ato kanë bërë ecje dhe vallëzim nepër rrugë e pas kësaj janë bërë hit në rrjetet sociale. “Kjo është ushtria më seksi në botë”, kishin shkruar njerëzit në komentet e tyre në lidhje me videon e shpërndarë. Shikoni videon dhe binduni: https://youtu.be/91j6Xn8Nwbk...
Lajme

Këta janë polici dhe gjyqtari që u arrestuan dje për marrje ryshfeti

Dje më datë 26.09.2012, në orët e pasiditës janë arrestuar një polic hetues dhe një gjyqtar. Burime të Indeksonline kanë mësuar identitetin e zyrtarëve të arrestuar , polici hetues në të majtë të fotos me inicialet B.Gashi ndërsa gjyqtari në të djathtë me inicialet R.Ismajli. Këta dy zyrtarë janë arrestuar...
Lajme

Haradinaj: Kur erdha nga mali në Prishtinë nuk e uzurpova asnjë banesë

Kandidati për kryetar nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, pas ardhjes nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dërgoi një porosi se nuk është prishur me Amerikën dhe se është ndie atje si në shtëpi për shkak të mikpritjes. “Vij prej Amerike që ndihemi si në shtëpi. Është e vërtetë që këtë...
Lajme

Të armatosur, xhandarmëria serbe hyn në Kosovë!

Xhandarmëria serbe pa asnjë pengesë është parë tek xhamia e Sllubicës në brendi të territorit të Kosovës. Imami i xhamisë Jusuf Mustafa tha se ata ishin pesë veta dhe të armatosur. Xhandarmëria serbe vazhdon të provokojë banorët dhe të shkel vijën kufitare me Kosovën. Këtë të mërkure xhandarmëria serbe rreth...
Lajme

Vdes Ajnishahe Halimi

Ka ndërruar jetë sot anëtarja e PDK-së, Ajnishahe Halimi, raporton Express. Lajmin për këtë e ka bërë të ditur familja e të ndjerës. Varrimi do të bëhet sot, në orën 17:00, në fshatin Gurelez (Kozhicë). Halimi, ditë më parë kishte bërë të ditur se është e sëmurë tash e një...
Lajme

Rrahu brutalisht fëmijën e tij, ja si e pësoi babai ‘monstër’

Një baba është arrestuar nga policia e Arabisë Saudite pas bërjes publike të një video ku ai e rreh vajzën e tij të vogël, për arsye që nuk mundte të ecte. Yousif Alqutai, nga Palestina është filmuar duke  e rrahur vajzën e tij në Një baba është arrestuar nga policia...
Lajme

Pacolli: Asgjë s’kam përfitu nga Kosova

Ministri i Jashtëm në largim, Behgjet Pacolli, i pyetur se çka ka bërë si politikan për Kosovën, ka dhënë një përgjigje të çuditshme. “Asgjë s’kam përfitu nga Kosova, çdo që gjë është fitu nga kompanitë e mia është ardhë në Kosovë”, ka thënë Pacolli në T7, transmeton Gazeta Sinjali. “S’kam...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5