archive27 Shtator, 2019 - 14:23

ShowBiz

Publikohen fotot e ralla nga dita e martesës së Vjosa Osmanit

Vjosa Osmani është femra e parë në Kosovë që po kandidon për kryeministre të vendit në zgjedhjet e 6 tetorit. Ajo është nominuar nga LDK-ja, ndërsa ka një përvojë të gjatë në jetën politike edhe pse deri tani nuk ka mbajtur ndonjë post të lart udhëheqës. Përveç kësja, Vjosa është...
Lajme

Këto janë 5 arsyet pse kërkoj votën tuaj

Nga Resul Sinani Te dashur qytetarë! Në këto zgjedhje garoj për deputet dhe jam me numër 95 në listën e koalicionit AAK-PSD 100% Kosovë. Unë mund t’i numëroj 95 ARSYE për të cilat kërkoj mbështetjen tuaj. Ju mund të keni 95 ARSYE të tjera për më dhënë mbështetjen dhe votën...
Lajme

Si e rrahu Enver Sekiraqa Dardan Islamin?

Viktimë e Grupit të Enver Sekiraqës nuk ishin veç ata që janë përmendur nëpër gjyqe. Kishte edhe të tjerë për të cilët as nuk është raportuar në media e as nuk janënisur procese gjyqësore. Raste të rënda, që mund të konsiderohen edhe tentim-vrasje. Ky është Dardan Islami, njëbiznesmen nga Prishtina....
Lajme

Veseli premton rritje të pensioneve për 80%

Kandidati për kryeministër nga Partia Demokratike e Kosovës, Kadri Veseli ka premtuar se do t’u lehtësojë jetën pensionistëve të Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, Veseli ka thënë se do t’i rrisë pensionet deri në 80 për qind dhe kontributdhënësit me përvojë pune nën 15- vjeçare do të kalojnë në...
Lajme

Haxhiu: Fitorja e Vetëvendosjes e ka vënë në panik PAN-in por edhe LDK-në

Albulena Haxhiu, kandidate për deputete nga radhët e Vetëvendosjes, ka reaguar kundër një lajmi të rrejshëm se gjoja është arritur marrëveshje në mes të Vetëvendosjes dhe PDK-së, shkruan “Bota sot”. “Fitorja jonë, e ka vënë në panik jo vetëm PAN-in por edhe LDK”, shkruan Haxhiu. Postimi plotë: As fake neës...
Lajme

Haradinaj: Suhareka 100% më e forta në Kosovë

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, ka marrë pjesë në ngjarjen“Festari 2019” në komunën e Suharekës. Aty, Haradinaj u shpreh i gëzuar që Suhareka po i bën nder Kosovës me këtë festë. “Sot e ndaj gëzimin me ju. Më vjen mirë që Theranda po i bën një nder Kosovës me festën...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5