archive27 Shtator, 2019 - 18:56

Lajme

Humb jetën 13-vjeçari që u godit me grushta nga shokët e shkollës

Një nxënës 13-vjeçar në Kaliforni, ka humbur jetën për shkak të dëmtimeve të marra në tru, gjatë një përleshjeje në shkollë javën e kaluar. Departamenti i Sherifit të qarkut Riverside, tha se 13-vjeçari i quajtur Diego, u shpall i vdekur klinikisht, pavarësisht “ndërhyrjeve rigoroze mjekësore dhe përpjekjeve të trajtimit”, siç...
Lajme

‘Të fortit’ e VV’së: Brenda orës nxjerrin leje për ndërtim të një objekti në Prizren, pa i plotësuar kushtet

Ish deputetët e Lëvizjes Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj dhe Drita Millkau kanë ndërhyrë në punën e drejtorisë së Urbanizmit në Prizren, shkruan Gazeta Metro. Dy deputetët e VV’së, Rexhaj dhe Millaku kanë ndërhyrë në Prizren duke bërë që brenda ditës një biznesi tek rrethi i Hoqë së Qytetit t’i lëshohet leja...
ShowBiz

Vajza e deputetes shqiptare ‘provokon sërish’ me foto të nxehta!

Është një ndër modelet e cila ka marrë vëmendje së fundmi falë bukurisë së saj, por edhe fotove provokuese që poston herë pas here në rrjetet sociale instagram e Facebook Ada Deda, vajza e ish-deputetes së PD, Albina Deda, është mjaft aktive në rrjetet sociale, ku ndan me ndjekësit foto...
Lajme

Veseli: Mustafa-Kurti, do të jetë vetëm koalicion i korrupsionit

Partia Demokratike ditën e tretë të fushatës zgjedhore e ka nisur në komunën e Shtërpcës. Në qytetin me shumicë serbe, kandidati për kryeministër, Kadri Veseli ka adresuar kritika ndaj dy partive politike, Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Lëvizjes Vetëvendosje, duke i quajtur dy liderët e tyre bartës të koalicionit të...
ShowBiz

Bella Hadid ‘ndez’ rrjetin me veshjen transparente

Bella Hadid ka ndezur rrjetin pasi që është paraqitur pa jelek dhe me gjoks jashtë kurse në qafë ka pasur qaforen e saj të preferuar me kanabis përderisa ajo dhe motra e saj Gigi janë paraqitur në Paris Java e Modës në Paris ka dërguar fytyra dhe modelet më të...
Lajme

Qytetarët e nxjerrin në pazar online votën, çmimi ndryshon sipas partisë

Zgjedhjet e jashtëzakonshme që do të mbahen më 6 tetor në Kosovë dikush po do t’i shfrytëzojë për të përfituar para. Kosovarët kanë filluar të japin oferta për shitje të votës, përmes faqeve që përdoren për shitblerje në internet. Nuk dihet nëse është shaka apo e vërtetë, mirëpo qytetarët kanë...
Lajme

Si u koordinua Kadri Veseli me NATO-n për bombardimet në vitin ’99?

Kadri Veseli, në hapjen e fushatës së PDK në Mitrovicë, shpalosi një rrëfim emocional nga koha e luftës në Kosovë, duke e shkëputur një moment nga viti 1999, kur popullata shqiptare ishte e rrethuar nga forcat serbe dhe qindra të plagosur ishin të pashpresë. Por, pas një koordinimi të tij...
Lajme

Vjedhje spektakolare në një lokal në Gjilan

4 hajna e kanë thyer një lokal pajisjesh teknologjike pas mesnatës në Gjilan. Në videot e kamerave të sigurisë të cilat Gazeta Sinjali i ka marrë nga pronari i lokalit, shihet e gjithë ngjarja dhe plani i vjedhjes. Vetura e tipit Golf 4 karavan ndalet para lokalit në rrugën “Esat...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5