archive27 Shtator, 2019 - 22:56

Lajme

Kadri Veseli merr mbështetje të fuqishme edhe në këtë qytet

Kryetari i PDK'së, Kadri Veseli, gjatë ditës së sotme ka mbajtur takim edhe me anëtarët kësaj partie në qytetin e Shtimës, nga të cilët ka marrë një përkrahje të fuqishme në rrugëtimin e tij për kryeministër të vendit. Kryetari Veseli, përmes një postimi në faqëne tij në facebook, ka shkruar...
ShowBiz

Xhiroi dy javë rresht, lodhet Rita Ora

Rita Ora ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, përmes së cilave tregon si duket pasi xhiroi dy javë pa ndalë. Këngëtarja publikoi tri fotografi, në të cilat shfaqi fytyrën nga afër, e që duket se imazhet i shkëputi nga përfundimi i xhirimeve. Ani pse e lodhur pas...
Lajme

Frasher Demaj: Universitetet duhet të profilizohen

Profesori i njohur Frasher Demaj i cili po kandidon për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës ka thënë që Universitetet publike duhet të profilizohen. ‘Universitetet publike duhet profilizohen dhe të modernizohen me programe të veçanta studimi të cilat i kërkon tregu i punës. Kurse bartësit privat të arsimit...
Lajme

Qëndron Kastrati largon posterin e Kadri Veselit në Kamenicë

Kryetari i Kamenicës, Qëndron Kastrati, ka treguar se i ka larguar posterët me fotografitë e Kadri Veselit të vendosura në shtyllat elektrike të qytetit. Këtë e bëri të ditur vet ai me anë të një postimi në llogarinë e tij të Facebook-ut: “Hapësirat publike nuk mund të shfrytëzohen pa marrë...
Lajme

AAK’ja e prish koalicionin me këtë parti politike

Kryetari i Komunë së Gjakovës, Ardian Gjini, ka bërë me dije se është votuar buxheti i kësaj komune për vitin 2020, por pa mbështetjen e asamblistëve të PDK-së. Ai ka thënë se për këtë arsyeje ka prishur koalicionin me PDK-në në Gjakovë. “Sot kaloi buxheti i Komunës se Gjakovës për...
1 2 3 5
Page 1 of 5