archive26 Shtator, 2019 - 23:51

Lajme

Haradinaj e përsërit: Vizat liberalizohen para Krishtlindjeve

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj, ka thënë se vendimi për liberalizimin e vizave për Kosovën do të merret para Krishtlindjeve. Haradinaj, në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, ka thënë se shumë zyrtarë gjerman janë duke lobuar që sa më parë të liberalizohen vizat për...
Lajme

Masakra çnjerëzore serbe, mes britmave të të pafajshmëve

Më 26 shtator 1998, në Abri të Epërme, forcat serbe kryen një nga masakrat më të tmerrshme gjatë luftës në Kosovë. Në këtë ditë u masakruan 23 anëtarë të familjes Deliu, në mesin e tyre gra, fëmijë e pleq, nga mosha gjashtë muajsh e deri në 94-vjeçare. Nga 25 shtatori,...
Lajme

Policia arreston një gjyqtar dhe një zyrtar policor

Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit (DHKEK) ka njoftuar se pas pesë muajve të zhvillimit të hetimeve profesionale dhe aplikimit të masave të përcaktuara sipas KPPRKS-së, nga hetuesit rajonal për hetimin e krimeve ekonomike dhe korrupsionit në Prishtinë ka siguruar informacione relevante që kanë...
1 2 3 6
Page 1 of 6