archive25 Shtator, 2019 - 02:46

Lajme

Peshon vetëm 32 gramë, ushtria amerikane prezanton dronin spiun

“Black Hornet”, është droni më i vogël në botë që do të përdoret nga ushtria amerikane. Droni peshon vetëm 32 gramë, është i pajisur me kamera termike, që diktojnë nxehtësinë dhe që mund të përdoret nga ushtarët pasi të jenë futur në zona ku nuk kanë mbulim satelitor. “Black Hornet”...
Lajme

Albulena Haxhiu e quan të ulët Vjosa Osmanin

Kandidatja për deputete nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, është e ftuar sonte në emisionin DPT te Fidani në T7. Haxhiu ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për sulmet e Vjosa Osmanit ndaj Albin Kurtit. Osmani në emisionin Pressing Zgjedhor e kishte krahasuar Kurtin me presidentin...
Lajme

Kadri Veseli fton qytetarët ta përkrahin PDK’në

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) dhe kandidati për kryeministër, Kadri Veseli nëpërmjet një videoje të publikuar në llogarinë e vet në “Facebook”, ka falënderuar qytetarët për përkrahjen që i kanë dhënë atij gjatë këtyre ditëve. Veseli në hapje të fushatës elektorale ka ftuar qytetarët që në zgjedhjet e...
Auto

Veturë luksoze për fëmijë, duke filluar nga 30 mijë euro

Edhe të vegjlit tanimë mund të drejtojnë një veturë luksoze, për vetëm 30 mijë euro. “Bugatti” ka prezantuar një model automjeti për fëmijë, që është sa një e katërta e përmasave origjinale. Makina “Bugatti Baby II” mund të drejtohet dhe nga të rriturit. Modeli final, i cili u krijua për...
Lajme

Migjen Kelmendi: Albin Kurti po luan me flamurin kombëtar

Kandidati për deputet nga PDK-ja, Migjen Kelmendi, ka thënë se PDK-ja pranon “fajin” e së kaluarës dhe po merr veprime konkrete. Kelmendi në RTV Dukagjini thotë se PDK po e pranon pjesën e përgjegjësisë dhe sipas tij ka filluar ta “pastrojë oborrin e vet”. Ai thotë se PDK-ja ka larguar...
1 4 5 6
Page 6 of 6