archive25 Shtator, 2019 - 15:44

Lajme

E kapin emocionet Lutfi Hazirin, i vijen një ‘mysafir i rëndë’

Lidhja Demokratike e Kosovës pritet që në ora 19:00 të shpallë fushatën në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë. Përpos figurave të larta të partisë, LDK-së do t’i bashkëngjitet edhe një politikan i njohur evropian. Bëhet fjalë për Dara Murphy, nënkryetar e Partisë Popullore Evropiane. shkruan Indeksonline Nënkryetari, Lutfi Haziri dhe...
Lajme

Erdogan: Muslimanët janë viktimat më të shpeshta të gjuhës së urrejtjes

Erdoğan: Muslimanët janë viktimat më të shpeshta të gjuhës së urrejtjes. Erdoğan në OKB: Gjuha e urrejtjes asnjëherë nuk duhet të ngatërrohet me lirinë e mendimit. Erdoğan: Turqia do të vazhdojë t'u prijë përpjekjeve efektive për të luftuar islamofobinë në rritje, racizmin dhe gjuhën e urrejtjes. Erdoğan: Lidhja e Islamit,...
Lajme

Vuçiç në Nju Jork: U takova me Ramën, në tetor firmosim!

Në Nju Jork ku po merr pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, Aleksandar Vuçiç ka deklaruar për mediat serbe se është takuar me kryeministrin Edi Rama dhe me kryeministrin Zoran Zaev. Sipas Vuçiç, me kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut ka diskutuar për heqjen e barrierave...
Lajme

Hahn vjen me një lajm për liberalizimin e vizave

Komisioneri Europian për Zgjerim dhe Politikë Fqinjësore, Johannes Hahn, ka thënë se e mirëpret rikonfirmimin e votimin pro liberalizimit të vizave për Kosovën nga Parlamentin Europian. Parlamenti Evropian rikonfirmon mbështetjen për liberalizimin e vizave për kosovarët, pothuajse gjysmë viti qëkur liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës u përmend për...
Lajme

Një grua lind një vajzë me katër këmbë dhe tre duar

Një grua lind një vajzë me katër këmbë dhe tre duar Një grua indiane ka lindur një vajzë me katër këmbë dhe tre duar në atë që mjekët besojnë se është rasti i parë i dy tripleteve të lindura natyrshëm që janë bashkuar. “Fëmija mashkull është normal, por femra është...
Lajme

Qytetarët tregojnë se a do ta votonin Vjosa Osmanin për kryeministre?

Mbrëmë në debatin me Vjosa Osmanin në emisionin Pressing Zgjedhor, shikuesit përveç se kanë mundur të përcjellin shpalosjen e programit të LDK’së, po ashtu kanë pasur mundësi të votojnë në pyetjen “ A do ta votoni Vjosa Osmanin për kryeministre?” Këto janë rezultatet nga telefonuesit në emision live: Ndërsa këto...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6