archive25 Shtator, 2019 - 23:54

ShowBiz

Ermal Fejzullahu bëhet baba për herë të katërt

Tash e sa kohë këngëtari i njohur dhe shumë i pëlqyer Ermal Fejzullahu dhe gruaja e tij Ariana kishin bërë të ditur që do të bëhen prindër për herë të katërt, shkruan Indeksonline. Ndërsa para pak minutave ka qenë vetë Ermali i cili ka bërë të ditur se posa ka...
Lajme

“Herët për Albin Kurtin që të bëhet kryeministër”

Kandidati për kryeministër nga radhët e koalicionit Nisma-AKR, Fatmir Limaj, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Limaj ndër të tjera në këtë emision ka folur edhe për kandidaturën e Albin Kurtit për kryeministër. Limaj ka thënë se e respekton Albin Kurtin dhe vlerat e tij. “Unë...
Lajme

Mustafa: Kemi vetëm një shtet dhe ky shtet është i Ibrahim Rugovës

Lidhja Demokratike e Kosovës ka nisur fushatën sot në kryeqytet. Lideri i kësaj partie, Isa Mustafa gjatë fjalimit të tij para tubimit madhështor në sheshin “Ibrahim Rugova” ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës është mbajtur unik dhe është familja ma e madhe LDK-së. “Ne kemi ecur s’bashku me juve,...
Lajme

Koalicioni i udhëhequr nga NISMA dridhë fort Prishtinën, mijëra përkrahes në hapjen e fushatës

Koalicioni NISMA-AKR-PD para mijëra simpatizantëve ka hapur fushaten zyrtare për zgjedhjet e 6 tetorit. Në sallen e stermbushur me njerëz, kandidati për kryeministër nga ky koalicion, Fatmir Limaj, ka thënë se NISMA-AKR-PD do të jenë befasia spektakolare e zgjedhjeve të 6 tetorit. Limaj ka thënë se Kosova ka nevoje më...
1 2 3 6
Page 1 of 6