archive24 Shtator, 2019 - 16:59

Lajme

Isa Mustafa e rrëzoi shtëpinë 50 vjeçare për të ndërtuar banesa

Isa Mustafa, lideri i Lidhjes Demokratike të Kosovës, u duk i emocionuar derisa shkroi se dje kanë shembur shtëpinë në të cilën ai së bashku me familje kishin jetuar për më shumë se 50 vjet. Përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook, duke bashkëngjitur fotografi të shtëpisë tha se kishin...
Lajme

Molliqaj: Vetëvendosje po i vjedh votat e diasporës

Kandidati i koalicionit AAK-PSD për deputet, Dardan Molliqaj, ka komentuar videon e publikuar së fundmi, në të cilën shiheshin tre personaa duke mbushur fletëvotime në diasporë. Molliqaj e ka krahasuar VV-në me PDK-në, duke thënë se kjo e dyta i vjedhje votat dikur, ndërkohë që këtë gjë po e bën...
Lajme

Komuna e Skenderajt, gjobit T7-shin, reagon Berat Buzhala

Komuna e Skenderajt është treguar më shumë rigoroze në një vendim që ka marrë sot, aq sa mund të quhet edhe i panevojshëm. Inspektorët e kësaj komune kanë dënuar me 40 euro, ekipin e televizionit T7 për shkak që kombi i regjisë së këtij mediumi është ndalur në vend jo...
Lajme

Filozofia rugoviane nënkupton shtet ligjor, paqe, liri dhe demokraci qytetare

Kandidati i LDK-së për deputet në Kuvendin e Kosovës, Frashër Demaj, ka treguar se çka nënkuptojmë me filozofinë rugoviane. Ai ka thënë se kjo filozofi është një koncept praktik i politikbërjes që nënkupton shtet ligjor, paqe, liri e demokraci, raporton Korrespodenti. “Filozofia rugoviane e të bërit politikë është koncept praktik...
Lajme

Kurti: LDK-ja e bëri gabimin e tretë që nuk e pranoi koalicionin parazgjedhor

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, po merr pjesë në diskutimin publik “Talk to Talk”, i cili organizohet nga departamenti i programeve të Universitetit të Londrës me drejtim akademik nga London School of Economics and Political Science në Kolegjin Riinvest. Kurti ka folur për prioritetet e Lëvizjes Vetëvendosje...
Lajme

Nënshkruhet kontrata për ndërtimin e Spitalit të Prishtinës

Ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili, ka thënë se sot po nis jetësimi i Spitalit të Prishtinës, një projekt i munguar dhe i kërkuar prej kohësh nga prishtinasit. Këto deklarata, Ismaili i bëri pas ceremonisë së nënshkrimit të kontratës për studimit të fizibilitetit dhe hartimin e projektit detal të Spitalit të...
Lajme

Hoxhaj: PDK synon rritjen e buxhetit për sektorin e bujqësisë

Nënkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj, thotë se PDK e trajton me prioritet zhvillimin ekonomik të Kosovës, ku zhvillimi i mëtejmë i bujqësisë është njëri ndër pikat kryesore. Ai thotë se PDK ka për qëllim rritjen e buxhetit për sektorin e bujqësisë dhe zhvillimit rural, për të ndikuar në zhvillimin e...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7