archive24 Shtator, 2019 - 20:33

Lajme

Albin Kurti refuzon të dal në debat publik me Fatmir Limajn

Nisma Socialdemokrate ka reaguar pasi disa eksponentë të Lëvizjes Vetëvendosje kanë thënë se kandidatët tjerë për kryeministër të vendit kanë refuzuar të bashkëbisedojnë sot me studentë dhe të rinj. Nisma përmes një njoftimi për media ka bërë me dije se mbrëmë nga organizatorët është njoftuar se vetëm Fatmir Limaj dhe...
Lajme

Kandidatët e NISMA’s marrin mbështetje nga banorët e fshatit Kabash

Kandidatët për deputetë në Kuvendin e Kosovës nga radhët e NISMA's Socialdemokrate, Kastriot Sylejmani dhe Mervan Rexhepi, sot zhvilluan një takim më banorët e fshatit Kabash të Komunës së Vitisë nga të cilët morën mbështetje për rrutimin e tyre politikë, raporton Korrespodenti. Me këtë rast, kandidatët për deputetë shpalosën para...
Lajme

Kosova merr një lajm të madh për liberalizimin e vizve

Komiteti për liritë qytetare, drejtësi dhe çështje të brendshme , ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën. Libe ka njoftuar në Twitter se 49 ligjvënës evropianë votuan pro nisjes së bisedimeve me Këshillin e Bashkimit Evropian për propozimin e heqjes së vizave për Kosovën. 13 ishin kundër, ndërsa katër...
Lajme

Albin Kurti: Jam i gatshëm të bashkëpunoj me Hashim Thaçin

Albin Kurti, kryetari i Vetëvendosjes, ka thënë se nëse bëhet kryeministër është i gatshëm të bashkëpunojë me presidentin Hashim Thaçi. Por theksoi se në qeverinë e tij, të parit të shtetit do t’i kufizohet hapësira manovruese. “Ai nuk mund të sillet me mua sikur ka bërë në mandatin e kaluar...
Lajme

Përfshihet nga zjarri shtëpia e këngëtares së njohur shqiptare

Mbrëmja e djeshme nuk ka qenë aspak e këndshme për Rezarta Shkurtën. Pas stuhisë që përfshiu Shqipërinë, duket se shtëpia e Rezarta Shkurtës është përshirë nga zjarri. Vetë këngëtarja ka bërë me dije rrezikun që ka kaluar ajo dhe familja e saj. Në një postim në “Instastory” ajo tregon se...
ShowBiz

Shfaqja “Bretkosa” jepet në Teatrin Kombëtar në Tiranë

Shfaqja “Bretkosa” e cila ka pasur një sukses të jashtëzakonshëm në Kosovë, do të shfaqet edhe në Tiranë, me 28 shtator 2019, në orën 20:00 në Teatrin Kombëtar, salla Gete. Regjisorja e kësaj shfaqje, Burbuqe Berisha, ka thënë se kjo shfaqje për nga kritika është cilësuar si një perfeksion artistik,...
Lajme

Nuk ia dorëzoi dokumentet, policia ‘bastis’ ministrinë e Pal Lekajt

Në maj të këtij viti, Departamenti Special Antikorrupsion në kuadër të policisë së Kosovës me kërkesë të Prokurorisë Speciale ka kërkuar dosjet origjinale për tri projektet tenderuese nga ministria e Infrastrukturës. Por, ministria që udhëhiqet nga Pal Lekaj i AAK-së nuk ia dha dokumentet. Lajmi.net ka mësuar se Departamenti Special...
ShowBiz

‘Çenari’ e konfirmon ardhjen në Kosovë

Aktori i njohur turk, Tolgahan Sayisman, po vjen për vizitë në Kosovë. Lajmin e ka konfirmuar vetë aktori përmes një postimi në Instagram, ku shkroi në gjuhën shqipe dhe njoftoi se nesër (e mërkure) ai vjen në Kosovë. “Shihemi neser Kosova”, ka shkruar ai sipër fotos së flamurit shtetëror të...
Lajme

Presidenti Thaçi kërkon njohjen e Kosovës nga Vatikani

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ka zhvilluar një takim me Sekretarin e Shtetit të Selisë së Shenjtë, Pietro Parolin. Presidenti Thaçi, fillimisht e ka falënderuar atë për mbështetjen që Selia e Shenjtë i ka dhënë popullit...
Lajme

Anita Haradinaj: Ramushi ka qëndruar shumë në Hagë, me dëshirë do t’i kisha pasur gjashtë fëmijë

Gazetarja dhe moderatorja, Anita Muçaj-Haradinaj, është e ftuara e radhës në emisionin Leksikoni me Drilona Shala në Radio Dukagjini. Bashkëshortja e kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj, për “Leksikoni” ka treguar detaje interesante nga marrëdhënia e saj me Ramush Haradinaj. Anita kujton ditën e intervistimit të bashkëshortit të saj nga Gjykata...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7