archive23 Shtator, 2019 - 23:42

Lajme

Kadri Veseli pritet në Drenicë si kryeministër

Kandidati për Kryeministër të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Kadri Veseli, ka zhvilluar sonte takim me simpatizantë të këtij subjekti në Drenicë. Veseli ka thënë se do të investojnë në akumulacione për të siguruar ujë të nevojshëm në këtë zonë edhe për 50 vjetët e ardhshme, njofton Klan Kosova. ”Në...
Lajme

Vritet në Britani 15-vjeçari me origjinë nga Kosova

Një djalë 15-vjeçar me origjinë nga Kosova, i identifikuar si Elton Gashaj, ka vdekur pasi është therur me thikë në një park lojërash në Slough, një qytezë pranë Londrës, të shtunën. Elton Gashaj vdiq nga një plagë me thikë në gjoks, tha Policia britanike, raporton mediumi publik britanik, BBC. 15-vjeçari...
Lajme

Asnjë lloj “Marrëveshje Historike” nuk mund të bëhet nëse Kosova nuk është e barabartë me Serbinë

Kandidati për deputet nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Frashër Demaj, ka deklaruar që Kosova duhet të vazhdojë dialogun me Serbinë. Demaj, megjithatë ka thënë që asnjë lloj “Marrëveshje Historike” nuk mund të bëhet nëse Kosova nuk është e barabartë me Serbinë, shkruan Korrespodenti. ‘Pas zgjedhjeve, me legjitimimin e...
Lajme

Tri ministritë që Albin Kurti i do në qeverisje

Ministria e Punëve të Brendshme, Ministria e Financave dhe Ministria e Drejtësisë, janë tri ministritë të cilat dëshiron t’i udhëheq Lëvizja Vetëvendosje, nëse futet në qeverinë e ardhshme. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar sot se këto tri ministri janë të rëndësishme për Lëvizjen Vetëvendosje, në idetë e...
Lajme

Gani Geci tregon se si ka ndodhur vrasja e Sandokanit

Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Geci ndër të tjera ka folur dhe për vrasjen e Abedin Rexhës- Sandokanit. “Kanë filluar tendencat kundër neve dhe ishin filluar të na izolojnë neve të LPK’së. Te shtëpia e dajve kishte ardhur Ymer Ymeri...
Lajme

Kurti e quan sërish “lara-lara” flamurin e Kosovës

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryeministër, Albin Kurti, sërish e ka quajtur flamurin e Kosovës e quan flamur lara lara. Ai ka thënë se ka ndryshuar në kuptimin që kanë strategji më të avancuar, por siç tha jo koceptalisht dhe parimisht. “Po lara lara është, nuk i kam zgjedhur unë...
Lajme

Mali i Zi rrënon stanet e kosovarëve

Trashëguan këto stane nga stërgjyshërit e tyre. Vitet e fundit edhe i rinovuan në mënyrë që t`i vizitojnë kohë pas kohe. Mirëpo stanet e kosovarëve që gjenden në bjeshkën e Ishtedimit në Mal të Zi rrezikojnë të rrënohen. Pronarët e tyre janë janë të shqetësuar pasi që u është dhënë...
1 2 3 6
Page 1 of 6