archive22 Shtator, 2019 - 23:11

Lajme

Tirana në panik! Banorët dalin në rrugë, braktisin shtëpitë

Tërmeti i orës 22:08 minuta, me magnitudë 4.4 ballë, ka alarmuar banorët e kryeqytetit të Shqipërisë, të cilët “kanë gjetur shpëtim” në rrugë. Epiqendra ishte 10 kilometra në veri të qytetit bregdetar të Durrësit dhe 25 kilometra nga Tirana. Ndërkohë, dje kanë ndodhur shumë tërmete në Shqipëri, numri i personave...
Lajme

Kryetari i kësaj komune gjendet i vetëvarur në banjon e shtëpisë!

Kryebashkiaku i Casale di Scodosia, një qytet i vogël në provincën e Padova, Stefano Farinazzo është gjetur i vdekur. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e djeshëm. Sipas mediave italiane 48-vjeçari u gjet i varur në tualetin e shtëpisë së tij. Farinazzo është gjetur nga e ëma. Sipas të dhënave paraprake 48-vjeçari...
Lajme

Mbështetje e fuqishme për Kastriot Sylejmanin dhe kandidatët tjerë

Sot në vazhdën e takimeve nëpër nëndegë, NISMA Socialdemokrate dega në Viti, mbajti takim me qytetarë në Sadovinë informon Faktiditor.ch. Prezent ishin kryetari i degës z.Kastriot Sylejmani, kandidat për deputet në Kuvendin e Kosovës, Mervan Rexhepi, kryetari i degës në Kllokot, kandidat për deputet dhe Tasim Halabaku kandidat për deputet....
Lajme

Sulmohet një xhami në Francë

Një person ka goditur një xhami në pjesën lindore të Francës, ndërsa i njëjti është arrestuar menjëherë. Në një deklaratë nga prefektura e Haut-Rhin bëhet e ditur se agresori në Colmar ka drejtuar automjetin e tij drejt xhamisë. Prokurorja në Colmar, Catherine Sorita-Minard ka deklaruar se personi në fjalë ka...
1 2 3
Page 1 of 3