archive21 Shtator, 2019 - 23:22

ShowBiz

Pasi i thanë njëri-tjetrit “PO”, Blero dhe Afrona kanë disa fjalë

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Blero Muharremi dhe modelja e mirënjohur, Afrona Dika, kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë. Teksa ceremonia madhështore ende po vazhdon, dyshja pasi i premtuan njëri-tjetrit se do të jenë bashkë deri në pafundësi, i dedikuan njëri-tjetrit edhe disa fjalë të veçanta në rrjete sociale. Këngëtari publikoi...
Lajme

Albin Kurti ngritët në këmbë për himnin e Kosovës

Albin Kurti, kandidat për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, ka befasuar sot në një parafushatë për zgjedhjet e jashtëzakonshme. Ai ka nderuar himnin e Kosovës gjatë një vizite. Për himnin e Kosovës është ngritur në këmbë edhe Albin Kurti, shkruan Gazeta Sinjali. Kurti sot ka vizituar qytetin e Vitisë, ku është...
Lajme

“Tërmetet i ka në dorë zoti, ne dasmën do e vazhdojmë”

Një dasmë është ndërprerë nga lëkundjet e forta të tërmetit në zonën e Astirit në kryeqytet. Një prej dasmorëve ka treguar për Report Tv se në momentin e tërmetit ata kanë nxituar të futen poshtë tavolinave. “Jemi futur poshtë tavolinave. Nxituam të nxjerrim fëmijët jashtë. Njerëzit u përqendruan te dasma...
Lajme

Kosova i del në ndihmë Shqipërisë pas tërmeteve

Dy tërmete të fuqishme kanë goditur Shqipërinë brenda 11 minutave. Tërmetet kanë qenë aq të fuqishme, saqë dridhjet janë dëgjuar edhe në Kosovë dhe tetë shtete të tjera. Nga këto tërmete kanë mbetur të lënduar shtatë persona në Shqipëri. Për gjendjen atje, ka reaguar edhe kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj,...
1 2 3 6
Page 1 of 6