archive20 Shtator, 2019 - 09:15

Lajme

8-vjeçari bie nga dritarja e katit të 9-të

Një djalë 8-vjeçar në Ukrainë ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese për të ‘shpëtuar’ nga prindërit që e dhunonin prej vitesh. Djali, emri i të cilit thuhet të jetë Anton ndërsa mbiemri nuk është bërë publik u rrëzua dhe humbi jetën pak pasi ishte kthyer nga shkolla. Fqinjët janë...
Lajme

Ja si do të jetë moti për ditët e ardhshme

Fronti i ftohtë që ka filluar të depërtojë mbi rajon, po sjell nga veriu i kontinentit masa të ftohta ajrore, që ditëve në vijim do të zbresin ndjeshëm temperaturat nën vlera mesatare. Ditën e enjte orëve të pasdites dhe mbrëmjes, vende-vende priten mundësi edhe për reshje të dobëta shiu. Nga...
Lajme

Befason sondazhi i Klan Kosova: 89% thonë se Kadri Veseli do të bëhet kryeministër, 11% thonë Jo

Një sondazh nga televizioni Klanë Kosova ka dalë tejet befasues për skenën politike në vend, raporton Korrespodenti. Sipas këtij sondazhi, 89% thonë se Kadri Veseli do të bëhet kryeministër, ndërsa vetëm 11% kanë thënë se nuk do të bëhet. Këtë sondazh, televizioni Klan Kosova e ka publiku menjëherë pas emisionit...
Lajme

“Amerika kurrë nuk e kanë hapur opsionin e ndarjes së Kosovës”

Kandidati për kryeministër nga PDK-ja, Kadri Veseli, ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk e kanë përmendur asnjëherë opsionin e shkëmbimit të territoreve. “Demarkacioni e ka rrëzuar një kryeministër. E ka rrëzu kryetarin e vet për me dal tash kandidate për kryeministre”. “Te dialogu aq kanë spekuluar, aq...
1 3 4 5
Page 5 of 5