archive20 Shtator, 2019 - 12:04

Lajme

Çka po ndodhë?: Kosova “pushtohet” nga sirianët e irakianët

Silueta e dy fëmijëve emigrantë në Idomeni të Greqisë, reflekton në një mur ku shkruan:“Lejoni ta kalojnë kufirin”. Të ikur nga lufta dhe zonat e konfliktit, një numër i madh i refugjatëve vijnë në Kosovë, për të vazhduar më pas transit drejt vendeve perëndimore. Derisa në vitin 2015, kur në...
Lajme

Arrestohet për korrupsion një gjyqtar në Pejë: Iu kapën mijëra euro në xhep

Gjykatësi Sali Berisha ka përfunduar dje në pranga, nën dyshimin për përfshirje në korrupsion. Sipas Drejtorisë për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsionit, gjyqtari ishte përfshirë në një mito-marrje kohë më parë, ndërkohë që sot ishte në plan të kryhej pjesa e fundit, shkruan Reporteri.net. Ata thonë se viktima i...
Lajme

Gjykata Speciale e fton edhe kapitenin e përgjithshëm të FSK-së

Ish-ushtari i UÇK-së, tani kapiten i Shtabit të Përgjithshëm në FSK, Petrit Bojaxhiu, është ftuar nga Gjykata Speciale në Hagë. Lajmin e ka konfirmuar Bojaxhiu, duke thënë se kësaj ftese do t’i përgjigjet pozitivisht dhe se do t’i mbrojë kështu vlerat e luftës. “Po, lajmi është i vërtetë dhe unë...
Lajme

Veseli: Zhbllokim i 10 miliardë euro-ve, sektorit të ndërtimit

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka marrë pjesë në përurimin e fabrikës së re të stiroporit “Iso Term”, e cila ka thënë se është lajm i mirë për gjithë Kosovën. Veseli ka thënë se me zbatimin e Planit Kundër Korrupsionit do të ketë një ndikim të drejtpërdrejtë...
Lajme

Vdesin dy persona në QKUK pas lëndimeve të marra

Dy persona kanë ndërruar jetë në QKUK pas lëndimeve të marra në aksidente. Një femër ka vdekur pasi u lëndua rëndë gjatë një aksidenti të ndodhur më datë 16.09.2019 në Suharekë, njofton Klan Kosova. “Lidhur me rastin me 19.09.2019 është raportuar se viktima femër K/shqiptare e cila ishte e lënduar...
ShowBiz

Vajza e deputetës shqiptare ‘çmend’ rrjetin me bukurinë e saj

Shpeshherë fotot e saj janë komentuar në media të ndryshme dhe lidhur me këto komente ish-deputetja tha për emisionin “Rudina” në Tv Klan se fillimisht nuk ndihej mirë. Ajo u shpreh se fotot provokuese të vajzës i ka toleruar dhe se ka ndërtuar një marrëdhënie besimi me Adën. Ada Deda...
Lajme

Aksident i tmerrshëm në Kosovë, vdes një person

Lajmin e ka konfirmuar Policia e Rajonit të Ferizajt. Një aksident ka ndodhur në Shtime, ku për pasojë ka mbetur i vdekur një 30-vjeçar. “Në një aksident trafiku të ndodhur me 19.09.2019 rreth orës 20:05 minuta në rrugën “Ismail Qemajli” në Shtime, një person ka pësuar lëndime të rënda trupore....
Lajme

Pamje tmerruese: Forcat izraelite e vrasin gruan palestineze në mes të rrugës

Një grua palestineze është martirizuar nga forcat izraelite pranë qytetit të okupuar Ramallah në Bregun Perëndimor, bëri të ditur sot Ministria palestineze e Shëndetësisë, transmeton AA. “Gruaja palestineze, 50 vjeçare, u qëllua dhe u martirizua në kampin e refugjatëve në Qalandia në jug të Ramallahut”, tha ministria në një deklaratë....
Lajme

Koalicioni PDK-VV? Po, mund të ndodhë! E thotë zyrtari i lartë

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit Nisma-AKR-PD, Bilall Sherifi, i ftuar në emisionin DPT te Fidani në T7, ka thënë se gjithçka është e mundur në këtë vend, përfshirë edhe koalicionin PDK-VV sepse sipas tij, VV dhe Kurti kanë hequr dorë nga disa prej parimeve të tyre. “Në këtë...
1 2 3 4 5
Page 4 of 5