archive20 Shtator, 2019 - 15:11

Lajme

BE-ja i jep ‘shuplakë’ Kosovës

Institucionet e Kosovës nuk i kanë marrë për bazë asnjë nga rekomandimet e Bashkimit Evropian të dala nga zgjedhjet qendrore të 2017-ës. Kryevëzhguesja për zgjedhjet e 6 tetorit, Viola Von Cramon Taubadel ka thënë se legjislatura e ardhshme në Kuvend duhet ta ketë para vetes raportin final të radhës dhe...
Lajme

Berat Buzhala ka një mesazh për ju!

Berat Buzhala, njihet për reagimet e shpeshta ne rrjetet sociale, së fundmi ka reaguar ndaj rinisë shkollore. Ja postimi i tij: Nxansat ne te gjithe boten, prej Londres ne Sidney, sot protestojne kunder ndryshimeve klimatike. Ne shenje proteste per ngrohjen e planetit ata sot i braktisin bankat shkollore. Ne kete...
ShowBiz

Publikohet fotoja më e bukur e Kadri Veselit me bashkëshorten e tij

Së fundmi në një takim me gratë që ka bërë Veseli si zakonisht është përcjellë nga ajo dhe duket jashtëzakonisht bukur, e veshur në të bardhe me flokët kapur. Kadri Veseli dhe Viloleta janë një çift që shihen shpesh në publik së bashku, madje nuk hezitojnë që rrugës të ecin...
Lajme

Përfundon në spital profesori që i kërkoi marrëdhënie studentës

Videoja e pedagogut Denis Himçi, i cili i kërkonte favore seksuale studentes së tij në këmbim që ta kalonte në disa provime, bëri bujë në rrjetet sociale. Ky ishte një episod i shëmtuar i pasqyrës së arsimit shqiptar, por gjithashtu edhe një vepër e rëndë penale e kryer nga ana...
Lajme

Policia e Kosovës kërkon ndihmë për arrestimin e këtij personi

Policia Rajonale e Pejës po kërkon ndihmë nga qytetarët e vendit për të arrestuar një të dyshuar për blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje të paautorizuar të armëve. Bëhet fjalë për Astrit Hasanaj, i lindur me 15.03.1976, në Pejë, shkruan Express. Policia e Kosovës, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, ka...
Lajme

Vdes ish-ushtari i UÇK-së, Miftar Raci

Ka ndërruar jetë Miftar Raci, ish ushtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur bashkëluftëtari i tij, Rexhep Selimi, teksa ka thurur lavde për figurën e tij...
Lajme

“Nëse ishe rrehë me Vuçiqin, kush kish me fitu?”, pyetja e qytetarit që e zuri në befasi Haradinajn

Kandidati për kryeministër nga koalicioni AAK-PSD, Ramush Haradinaj sot ka bashkëbiseduar me qytetarët, duke iu përgjigjur pyetjeve online që ata ia kanë dërguar. Nga dialogu, taksa, zgjedhjet e tema të tjera të rëndësishme, Haradinaj është përballur edhe me një pyetje të çuditshme. Konkretisht një qytetar ia ka shtruar pyetjen Haradinajt...
1 2 3 4 5
Page 3 of 5