archive20 Shtator, 2019 - 18:27

Lajme

Gruaja kërceu nga kati i dytë në Gjakovë, dalin detaje të reja

Gruaja që dyshohet se ka kërcyer gjatë ditës së sotme nga kati i dytë i një objekti, momentalisht është duke u trajtuar në repartin e Ortopedisë, pasi ka pësuar lëndim në unazën e strukturës kockore, por pa dislokim. foto ilustrim Këtë për Gazetën Sinjali, e ka konfirmuar Drejtori Ekzekutiv i...
Shëndeti

Ja cilat janë shenjat e para paralajmëruese të kancerit, mos i neglizhoni!

Shumë nga ne nuk i dinë shenjat paralajmëruese të formave më të njohura dhe vdekjeprurëse të kancerit. Një vëzhgim shqetësues tregon se 26% e amerikanëve nuk i dinë shenjat dalluese të kancerit të mushkërive, kancerit kryesor, vrasësi i burrave dhe i grave. Nga gjithë të anketuarit, më pak se gjysma...
Lajme

Veseli takon biznesmenët, ju jep premtime të mëdha!

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli, para qindra biznesmenëve ka shpalosur Planin Ekonomik të PDK-së. Ai ka shprehur mirënjohje për iniciativën, guximin, punën, talentin dhe inovacionin e biznesmenëve, të cilët ka thënë se janë motori i rritjes ekonomike të Kosovës dhe gjeneratorët e vendeve të reja të punës për të rinjtë...
Lajme

Fajdet/ Thaçi në liri, Osmani, Bojku e Maqani edhe një muaj paraburgim

Aprovohet kërkesa e mbrojtjes së Adil Thaçit për ndërprerjen e paraburgimit me dorëzani të ofruar mga familja, në shumën prej 20 mijë euro. Avokati Nikë Shala, tregon se me aktvendimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, departamenti për krime të rënda të 21 majit të këtij viti iu është caktuar masa...
Lajme

Haradinaj i “vardiset” LDK’së, thumbon keq Kadri Veselin, ja si e quan

Deri dje partner të koalicionit qeverisës, sot Haradinaj e Veseli janë pozicionuar ashpër kundër njëri tjetrit,  gjë që nxjerrë në pah funksionimin artificial të tyre gjatë kohës sa ishin bashkë në pushtet.   Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka quajtur mashtruese deklaratat e kreut të...
1 2 3 4 5
Page 2 of 5