archive19 Shtator, 2019 - 11:58

Sporti

Nuk ndalet Kosova, vazhdon të shënojë ngritje në renditjen e FIFA-s

Kosova ka vazhduar të shënojë ngritje në renditjen botërore të FIFA-s, pasi tani pozicionohet një vend më lart, në vendin e 119-të. Kjo nënkupton se Kombëtarja verdhekaltër e ka regjistruar ngritjen më të lartë në historinë të saj në renditjen botërore të organit qeverisës së futbollit botëror, që prej pranimit...
Lajme

Yllka Neziri, shqiptarja e parë në Asamblenë e një Komune në Norvegji

Yllka Neziri është shqiptarja e parë që ka fituar një vend në Asamblenë e Sandefjord në Norvegji. Nëna e tre fëmijëve është e lindur dhe e rritur në Gjakovë, ndërsa në moshën 18 vjeçare emigroi familjarisht në Norvegji. E lindur dhe e rritur në Gjakovë të Kosovës, Yllka Neziri ishte...
ShowBiz

Oriola fustanin e hapur, këmbët fusin imagjinatën në ‘funksion’

Oriola Marashi ka publikuar një imazh nga fotosesioni i fundit. Mund të themi se kjo ishte vera më e suksesshme në karrierën e Oriola Marashit si modele, ajo ishte pjesë e shumë sfilatave dhe foto sesioneve të ndryshme, shkruan lajmi.net. Bukuroshja nga Shqipëria që një kohë ishte pjesë e grupit...
Lajme

Tragjike: Vdes nusja disa minuta para se të kurorëzohej

Një nuse shtatzënë ka vdekur pak minuta përpara se të arrinte në altar, duke e lënë bashkëshortin të ve, vetëm me fëmijën e tyre të porsalindur që u soll në jetë me urgjencë, me prerje cezariane. E reja filloi të kishte marrje mendsh dhe dhimbje në qafë, gjë e cila...
ShowBiz

Njihuni me vajzën e komandantit të UÇK’së që po ‘çmend’ rrjetin

Donika Selimi është vajza e ish-komandantit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ish-ambasadorit të Kosovës në Shqipëri, Sylejman Selimit. Donika është një vajzë mjaft e bukur dhe me linja trupore bomb.astike që nuk ngurron t’i ekspozojë në “Instagram”. Bukuroshja nga Drenica, është mjaft aktive në rrjetet sociale dhe gjithonë në...
Fun

Gruaja e rreh burrin në mes të rrugës

Një video ku shihet një grua duke goditur me grusht një burrë është bërë virale në internet. Gruaja, që priste me çanta të shkonte diku, po i bënte me shenjë një furgoni që të ndalonte, teksa burri i bënte me gisht që mos të ndalonte. Kur ajo shikon që furgoni...
Lajme

Vendim i turpshëm: I ka krejt 10-she në mjekësi, nuk e zgjedhin asistente

Shqipdona Lahu, studentja e cila kishte përfunduar Fakultetin e Mjekësisë më notën maksimale 10.0 nuk ka arritur të zgjedhet asistente në asnjërën prej tri lëndëve ku kishte konkurruar si asistente në këtë institucion. Ajo përmes një shkrimi të publikuar në Facebook, është shprehur të jetë e indinjuar, ndërsa këtë vendim...
Lajme

Shikojeni hajnin ‘ekspert’ qysh e vjedh arin në Prizren

Një person është filmuar nga kamerat e sigurisë duke kryer vjedhje në një lokal argjendarie në Prizren. Në pamjet e siguruara nga “GazetaBlic” shihet një burrë rreth moshës së mesme i cili futet në dyqanin e argjendarisë dhe fillon të tregojë interesim në aksesorët që gjendeshin mbi një tavolinë prej...
Lajme

Memli Krasniqi e krahason Glauk Konjufcën me Aleksandër Vuçiqin

Ish-shefat e grupeve parlamentare të Lëvizjes Vetëvendosje, përkatësisht PDK-së, Glauk Konjufca dhe Memli Krasniqi, janë përplasur me akuza e kundërakuza të rënda, shkruan Gazeta Express. Krasniqi mbrëmë në “Rubikon” e akuzoi Konjufcën dhe Vetëvendosjen se janë tabloid si i Aleksandër Vuçiqit. “Ju Vetëvendosja jeni tabloid, e ti je kryeredaktori i...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6