archive19 Shtator, 2019 - 18:50

ShowBiz

Blendi Fevziu: Çfarë më detyroi të heq dorë nga ky profesion

Gazetari Blendi Fevziu ka rrëfyer mbrëmjen e djeshme në emisionin "Opinion"  një eksperiencë personale të patreguar më parë. Ai zbuloi se rreth 15 vite më parë, iu dha mundësia për të punuar si pedagog tek Gazetaria për të dhënë një lëndë. Gazetari i njohur tregon se e mori me dëshirë...
Lajme

Fjalët prekëse të Lutfi Hazirit për vdekjen e gazetares

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, me rastin e ndarjes nga jeta të gazetares së RTK-së, Ardita Sylejmani, i ka dërguar telegram ngushëllimi familjeve, Sylejmani e Bllaca. Haziri ka thënë se me pikëllim të thellë e ka marrë lajmin për ndarjen nga jeta të Sylejmanit. ” Ardita do të...
Lajme

Pse hesht Frashër Krasniqi për njeriun ndër më të rëdësishmit e PSD-së e që është pa diplomë fakulteti?

Kandidati për deputet i Partisë Socialdemokate të Kosovës, Frashër Krasniqi gjatë një debati politik ditë më parë, kishte sulmuar ish bashkëpartiakun e tij nga Lëvizja Vetëvendosje, Valdrin Ahmeti për mungesë të diplomës së fakultetit. Në këtë debat, kjo mbase ka qenë ndër “armët” kryesore të Krasniqit, ndaj rivalit të tij...
Lajme

Tahiri: Vendit i duhet një kryeministër, që i përgjigjet popullit!

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se Kadri Veseli është kryeministri i ardhshëm i Kosovës, i cili do t’i përgjigjet popullit dhe do të guxoj ta luftojë korrupsionin në vend. “I vetmi lider politik që e lufton korrupsionin seriozisht, pa paralajmërim dhe me vendosmëri është Kadri Veseli,...
Lajme

Vdes 51-vjeçari që u godit nga vetura

Të shtunën e 14 shtatorit në Prizren ka ndodhur një aksident trafiku ku një çiklist ishte përplasur me një veturë. Si pasojë e plagëve të marra, 52-vjeçari Sh.K ishte duke u trajtuar në QKUK ku edhe ka ndërruar jetë Rastin për Express e ka konfirmuar Zëdhënësi i Policisë së Prizrenit,...
ShowBiz

Korab Shaqiri bëhët Doktor Shkence

Këngëtari i njohur shqiptar, Korab Shaqiri, ka fituar gradën shkencore si doktor i kompozimit në Universitetin “Kirili & Metodij” në Shkup . Këtë e ka bërë të ditur vetë artisti , përmes rrjetit social Instagram, transmeton Gazeta Sinjali. Shaqiri i është gëzuar këtij suksesi, teksa nuk ka hezituar t’i tregojë ndjekësve në...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6