archive19 Shtator, 2019 - 23:28

Lajme

E dhimbshme: Vdes një ushtar i FSK’së

Ka vdekur një ish-pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) dhe më pas i Trupave Mbrojtëse të Kosovës (TMK), Nijazi Uruqi. Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur ish-shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Ahmet Isufi përmes një postimi në Facebook. “Pikëllues lajmi për vdekjen e ushtarit...
Lajme

Selim Pacolli ia huq fort, e ngatërron AKR’në me AAK’në

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit NISMA-AKR-PD, Islam Pacolli ia ka ngatërruar emrin partisë së tij në një shkrim në rrjetin social Facebook. Ai Aleancës Kosova e Re i është referuar si Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, e cila udhëhiqet nga kandidati për kryeministër, Ramush Haradinaj. Në një postim...
Lajme

Kirurgu shqiptar realizon operacion të komplikuar me sukses në Kinë

Ekspertiza e kardiologut prof. dr. Xhemalit bëri që të kërkohet intervenimi i tij deri në Kinë, ku mjekë të shumtë kinezë qëndruan në sallë përderisa ai kryente operimin. Për më tepër, gjatë qëndrimit të tij në Kinë, Dr. Xhemali ligjëroi përpara mjekëve kinezë mbi temën e Kardiokirurgjisë. Vlen të theksohet...
Lajme

“Krejt resurset do t’i orientoj te njerëzit punëtorë”

Kandidati për kryeministër nga PDK-ja, Kadri Veseli, në Zona Zgjedhore të Klan Kosovës ka treguar se si planifikon të bëjë punësimin e të papunëve – në rast se vjen në pushtet pas 6 tetorit. “Kam vizituar dhjetëra inovatorë të rinj në sektorin e teknologjisë dhe informacionit. Takimin e fundit e...
Sporti

Fenerbahçe do ta bëjë Muriqin milioner, kjo është paga marramendëse e tij

“Kalimi te Fenerbahçe është diçka që nuk mund ta përshkruaj me fjalë. Ka qenë ëndërr e imja” kishte deklaruar Vedat Muriqi në Prishtinë sa ishte i grumbulluar me Kosovën. Përveç ngritjes profesionale në karrierë, sulmuesi kosovar ka rritur edhe të ardhurat mujore. Sipas burimeve të Indeksonline, Muriqi fiton 2.5 milionë...
Lajme

Kadri Veseli shijon gurabijet e gjyshes

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka vazhduar fushatën e tij në mbështetje të bizneseve të vogla dhe të mesme. Kësaj radhe ai ka vizituar “Quick Burger” në kurriz të Prishtinës. Në videon, të cilën Veseli ka postuar në profilin e tij në “Facebook”, shihet duke provuar një gurabije, e cila...
Sporti

Renditja e FIFA’s, Kosova shënon ngritje rekorde

FIFA ka publikuar renditjen e re të Kombëtareve ku Kosova ka marrë vëmendjen kryesore me pozitën më të mirë deri më tani. Kosova gjendet në pozitën e 119-të (një më lartë) që shënon pozitën më të mirë të saj nga pranimi në futbollin ndërkombëtar, transmeton lajmi.net. Paraqitjet fantastike të Kosovës...
Lajme

Goditet nga vetura një fëmijë në qendër të Prishtinës

Para pak çastesh, një fëmijë është goditur nga një veturë në rrugën “Bajram Kelmendi” në Prishtinë. Në media janë publikuar edhe pamjet e aksidentit, ku shihet se një numër i madh i qytetarëve janë mbledhur për ti dalë në ndihmë fëmijës, mosha e të cilit nuk dihet ende. Rastin për...
1 2 3 6
Page 1 of 6