archive18 Shtator, 2019 - 23:44

Lajme

Hoxhaj: Jemi subjekti politik më i madh në Kosovë

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Enver Hoxhaj, është i ftuar sonte në emisionin Pressing Zgjedhor në T7. Hoxhaj ndër të tjera në këtë takim ka folur edhe për zgjedhjet e parakohshme që priten të mbahen me 6 tetor. Sipas disa parametrave matës, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK priten të...
Lajme

Përplasen Dardan Molliqaj e Blerim Latifi

Një debat i ashpër televiziv është zhvilluar mes Dardan Molliqajt të PSD-së dhe Blerim Latifit të PDK-së për punësimet dhe bordet e ndërmarrjeve publike. Dardan Molliqaj ka thënë se fushata e Kadri Veselit për korrupsionin ka për qëllim që kur të debatohet për korrupsionin e së kaluarës, PDK të mbrohet...
Lajme

Ky është ministri kosovar që bëri operacion plastik në fytyrë

Dukuria e operacioneve plastike e pranishme sidomos tek përfaqësuesit e estradës dhe të showbizit, nuk ka lënë pa prekur edhe protagonistët politikë në vend. Njëri prej tyre që ka rënë pre e këtij trendi është ministri i Arsimit, Shyqiri Bytyqi. Drenicasi duket se nuk ka qënë i përmbushur me pamjen...
ShowBiz

Jennifer Lopez tregon një sekret që nuk e keni ditur për të

Jennifer ka folur haptazi për gjithë gjërat që ka mësuar që prej filmit të saj të parë 25 vite më parë, të titulluar “Selena”. Ajo tha se “rrugëtimi drejt të qenit e përmbushur me veten” ishte mësimi më i vyer në jetë dhe e bëri të zbuloi kuptimin e lumturisë....
Lajme

Foto e Adem Jasharit gjatë vitit 1990 në Vushtrri

Rrallëherë opinion ka hasur në fotografi të Kryekomandantit të UÇK-së Adem Jashari. Disa nga fotot e tij që qarkullojnë në rrjetet sociale janë ato kryesisht të luftës. Një foto ndryshe prej të tjerave, dhe e cila deri më tani nuk është parë në publik është kjo foto, ku shihet Adem...
Lajme

Marina e SHBA’së: Pamjet e UFO’s janë të vërteta

Marina amerikane komentoi për herë të parë që pamjet e objekteve fluturuese të paidentifikuara (UFO) që përshkojnë qiellin ndërsa u monitoruan nga aeroplanët ushtarakë janë vërtet një paralajmërim, dhe se është një fenomen që ushtria ende nuk mund ta zgjidhë. Pamjet e bujshme, të cilat u shfaqën për herë të...
1 2 3 6
Page 1 of 6