archive17 Shtator, 2019 - 23:59

Lajme

Mustafa: Ibrahim Rugova na la miqësinë me Amerikën

Kandidati për deputetë nga LDK-ja, Besian Mustafa, ka sqaruar filozofinë rugoviane. Mustafa ka thënë se Rugova nuk ka qenë i ashpër në gjuhë por ka qenë i mprehtë në veprime. “Rugova i ka mbajtur të gjithë së bashku. E dini edhe thënien e LDK-së “Ne nuk kemi njerëz për të...
Lajme

“Qeveria e ardhshme vendosë për fatin e Kosovës në dialogun me Serbinë”

Me slloganin “Bashkë për shtetin”, kandidati i nominuar për kryeministër nga koalicioni Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj sot pasdite është takuar me struktura dhe simpatizantë të Nismës Socialdemokrate në Shtime, i cili shpalosi programin qeverisës për zgjedhjet nacionale dhe ka kërkuar mbështetjen e qytetarëve në zgjedhjet 6 tetor. Limaj ftoi qytetarët e...
ShowBiz

E papritur: Aktori Fatmir Spahiu ftohet për në Hagë

Aktori i njohur kosovar, Fatmir Spahiu, është ftuar për në Hagë, raporton Korrespodenti. Nuk bëhet fjalë për ndonjë aktakuzë, por për një festival të filmit që mban emrin "Eastern Neighbours Film Festival". Lajmine ka bërë të ditur vetë aktori Spahiu, i cili përmes një postimi në profilin e tij në...
Sporti

Baba i Rita Orës dhe djali i legjendës së Trepçës shijojnë nga afër ndeshjen Chelsea – Valencia

Baba i Rita Orës, Besnik Sahatçia dhe Shpend Abrashi, djali i trajnerit legjendar Jakup Abrashi, së bashku po shijojnë nga afër ndeshjen e madhe të Ligës së Kampionëve Chelsea - Valencia në një atmosferë impozante në stadiumin "Stamford Bridge". Në videon e siguruar nga Korrespodenti, ata shihen duke bërë tifo...
ShowBiz

Dafina Zeqiri në zi, humb jetë një person të dashur

Dafina Zeqiri humb një person të dashur. Për këngëtaren e njohur shqiptare, Dafina Zeqirin sot është ditë zie, ajo ka humbur një person të dashur në jetën e saj. Sot ka vdekur nëna e menaxherit të Dafinës, Pëllumb Citakut, të cilin këngëtarja njëherit e ka edhe familjar, shkruan rtv21. Këtë...
1 2 3 7
Page 1 of 7