archive16 Shtator, 2019 - 14:43

Lajme

Nuk është “Rambo”, kjo ishte nofka e Ramush Haradinajt në luftë

Gazeta zvicerane “Tribune de Geneve”, në një intervistë të realizuar në vitin 2015 me liderin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kishte kujtuar faktin se kur ai kishte punuar në ndërtimtari, në qytetin Leysin të Zvicrës, gjatë viteve të 80-ta, ishte njohur me nofkën “Ujku i Bardhë”. Në këtë intervistë për gazetën...
Lajme

Kosovarët marrin një lajm të madh nga BE’ja për vizat

Zyra e Bashkimit Evropian në Prishtinë ka rikonfirmuar se Kosova i ka plotësuar të gjitha kriteret për liberalizim dhe rrjedhimisht është koha e duhur që kosovarëve t’u hiqen vizat. Ata gjithashtu vlerësojnë se Kosova duhet t’i vazhdojë përpjekjet e saj për ta forcuar sistemin e drejtësisë. Ndonëse Kosova ka plotësuar...
Lajme

Veseli shumë i sigurt: Fitoren në luftën kundër korrupsionit do e arrijmë duke… 

Në kuadër të Ditës së Demokracisë, Kuvendi i Kosovës ka organizuar sot një varg aktivitetesh, ku qindra fëmijë dhe qytetarë ‘vërshuan’ institucionin legjislativ për ta parë nga afër punën e tyre. Aty ata u pritën nga kryeparlamentari në detyrë, Kadri Veseli i cili duke përmendur transparencën e Kuvendit, tha se...
Lajme

Denohet Enver Sekiraqa, ja vite burg mori kësaj radhe

Enver Sekiraqa, të hënën, është dënuar me 30 vjet burgim për shtytje të vrasjes së ish-policit Triumf Riza. Ai ishte dënuar me 37 vite burgim, por rasti ishte kthyer prapë në rigjykim. Trupi gjykues dënoi sot Sekiraqën me 30 vite burgim. Në këtë dënim, atij do t’i llogaritet edhe koha...
Fun

Po të doni mos e besoni/Po fotografonte veten, videoja e vajzës bëhet virale

Video e një vajze është bërë virale, pasi është filmuar duke pozuar për selfie në transportin publik. Jessica George, nga Nju Jorku, po udhëtonte me trenin e nëntokës në momentin që një pasagjer tjetër e vuri re teksa ajo bënte foto për në Twitter. Vajza në fjalë shihet teksa merr...
ShowBiz

Kosovari e quajti pevaçicë, ‘shpërthen’ Adelina Ismaili

Këngëtarja Adelina Ismaili, që njihet për bindjet e saj politike, i është përgjigjur një lexuesi të Gazetës Express rreth përkrahjes që ajo i bën Lidhjes Demokratike të Kosovës. Adelina Ismaili ka radhitur disa arsye, që sipas saj, duhet të votohet kandidatja për kryeministre nga radhët e LDK’së, Vjosa Osmanin. E...
1 2 3 4 5 6
Page 4 of 6