archive16 Shtator, 2019 - 16:21

Lajme

Albin Kurti: E njoh pavarësinë e Kosovës, por nuk them “Bac u kry”

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një bashkëbisedim në KDI me temën “Marrëveshja përfundimtare Kosovë – Serbi” është pyetur se a do ta njohë pavarësinë e Kosovës nëse do të marrë postin e kryeministrit. Kurti është përgjigjur se e njeh pavarësinë e Kosovës por nuk është prej atyre që...
Fun

Ka frikë se po ia vjedhin, ja ku e ka vendosur Golf 2’in

Një foto e cila është bërë virale nëpër rrjetet sociale shfaqë një kreativitet të rrallë arkitektonik të një fansi të veturës Golf 2, shkruan Korrespodenti. Në foto shihet personi në fjalë ka vendosur Golf 2'in në pjesën ballore të shtëpisë së tij. Nuk dihet se në cilin vend është shkrepur...
Lajme

Vjosa Osmani: Do ta riorganizojmë qeverinë me vetëm 12 ministri

Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës për Kryeministre, Vjosa Osmani, ka bërë të ditur se po planifikon që të krijojë një program nacional të kursimeve qeveritare i cili do ta eliminojë luksin. Sipas saj, nëse rishikohen skemat e dëmshme; atëherë kursehen 100 milionë euro në vit. Kështu ka thënë ajo...
Sporti

Ish-trajneri i Muriqit befason me këtë deklaratë për super yllin e Kosovës

Mustafa Temel Bozag ka zbuluar se kishte bërë përpjekje të mëdha duke trokitur në çdo derë të mundshme për ta bindur Federatën e Futbollit të Turqisë ta marrë sulmuesin e Kosovës, Vedat Muriqin, në Kombëtaren turke. Bozag, i cili kishte parë potencialin e madh në sulmuesin prizrenas në kohën kur...
Lajme

Haradinaj pi çaj në bastionin e LDK-së – në Llap

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, gjatë vizitës së tij në Podujevë, ka ndaluar në një çajtore në Llap. Haradinaj shihet bashkë me Besnik Tahirin dhe Donika Kadaj-Bujupin nga AAK, teksa pijnë çaj bashkë me disa qytetarë atje. Para këtij pushimi, Kryeministri në detyrë nderoi heronjtë e luftës Edmond Hoxhën, Hakif...
Lajme

E papritur/ Kancelari austriak: E mbështesim korrigjimin e kufijve si zgjidhje ndërmjet Kosovës e Serbisë

Kancelari austriak Sebastian Kurz ka thënë se vendi i tij i mbështet të gjitha zgjidhjet që do të arriheshin në dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë përfshirë edhe korrigjimin e kufijve. “Qëndrimi ynë është i qartë, do të mbështesim gjithcka për të cilën do të merreshin vesh palët, përfshirë edhe korrigjimin...
ShowBiz

Një baladë drithëruese si “A ki me ma ditë”

“A ki me ma ditë” është kënga me e re e Besa Morinës, një këngë kjo pikërisht për stinën e verës, ku edhe baladat vinë si trend pas këngëve ritmike. Pas këngëve ritmike, që I kemi parë gjatë tërë stinës së verës, tanimë është kohë për balada. E tillë është...
1 2 3 4 5 6
Page 3 of 6