archive16 Shtator, 2019 - 20:06

Lajme

E tmerrshme: Laraska sulmon dhe mbyt një person

Një laraskë agresive sulmoi një çiklist në Australi, i cili, duke u përpjekur t’i shmanget, u rrëzua dhe humbi jetën. 76-vjeçari u përpoq t’i shmangej shpendit, por u përplas me një gardh dhe pësoi lëndime të rënda në kafkë, edhe pse kishte veshur kokore. Kalimtarët u përpoqën ta rikthejnë në...
Lajme

Dy persona të armatosur tmerrojnë banorët në lagjen Mati 1

Një tentim grabitje ka ndodhur sot rreth orës 16:00, në Lagjën Mati 1 në Prishtinë. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, në një përgjigje dhënë portalit arbresh.info ka thënë se kanë pranuar informatë se dy persona kanë tentuar të grabisin një lokal në Lagjen Mati 1, ku dyshohet se...
Lajme

ZYRTARE: Ramiz Kelmendi publikisht mbështet Kadri Veselin

Ish deputeti i LDK-së, Ramiz Kelmendi është parë duke pirë kafe së bashku me kryetarin e PDK-së njëherësh, kandidat për kryeministër të ardhshëm të Kosovës Kadri Veseli. “Jo kjo është një mbështetje që do t’ia bëjë Kadri Veselit për këto zgjedhje”, ka thënë shkurt Kelmendi, duke mos dashur të komentojë...
ShowBiz

Albërie Hadërgjonaj feston ditëlindjen, a e dini sa vite mbush?

Alberie Hadergjonaj është një këngëtare me një karrierë mjaft të gjatë në skenën muzikore shqiptare, e cila vazhdon të jetë aktive edhe ditëve të sotme. Ajo njihet edhe për format e saj trupore të cilat përkundër moshës arrinë t’i sfidojë edhe vajzat e reja. Sot është një ditë e rëndësishme...
Lajme

Shala: Drenica ka një mijë arsye për t’i besuar Veselit

Kandidati për deputet nga Partia Demokratike e Kosovës (PDK), Ferat Shala, ka thënë se Drenica dhe Llapushniku kanë një mijë arsye për t’i besuar Kadri Veselit për ta drejtuar Qeverinë e ardhshme. “Pritje madhështore për PDK-në dhe liderin saj, z. Kadri Veseli, në Llapushnik. I lumtur që Kryeministri i ardhshëm...
1 2 3 4 6
Page 2 of 6