archive16 Shtator, 2019 - 23:52

Lajme

A beson në Zot? – Ja si përgjigjet Albin Kurti

Kryetari i LVV-së, Albin Kurti në fund të emisionit ‘Pressing’ të T7 i është përgjigjur disa pyetjeve më interesante. Prezantuesi: “A besoni në Zot?” Kurti: “Zoti është shumë i rëndësishme për ata që s’besojnë, e le për ata që besojnë” Prezantuesi: “Ibrahim Rugova?” Kurti: “Figura historike që i parapriu pavarësisë...
Lajme

Kadri Veseli: O do ta shkuli me rrënjë korrupsionin, o tërhiqem nga politika

I pari i PDK-së, Kadri Veseli, nëpërmjet një postimi ka thënë se korrupsioni është shndërruar në pengesën kryesore të rrugës së zhvillimit të qëndrueshëm politik. Partia Demokratike e Kosovës duke patur nivel të lartë të vetëdijes politike, ka vendosur luftën e pakompromis kundër korrupsionit. Postimi plotë: Korrupsioni është shndërruar në...
Lajme

Haradinaj: Kufiri është i pa prekshëm në tavolinë e as mas shpine

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka bërë homazhe te heronjtë Zahir Pajaziti, Ilir Konushevci, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha. Haradinaj tha se u përkulem veprës së tyre. “Të gjithë heronjtë e kësaj anë e kanë vendin e merituar në histori. Edhe unë u përulem me respekt”. Haradinaj foli edhe për...
Lajme

Limaj thotë se Kosova ende s’ka burrështetas

Sipas zëvendëskryeministrit në largim Fatmir Limaj, në Kosovë nuk ka burrështetas. Limaj ka thënë se burrështetasi mund të shkojë deri në atë moment që nuk guxon të rrezikojë marrëdhëniet e komunikimit shtetëror, qoftë edhe për një votë. E këtu ka thënë se nuk ka parë ende burrështetas. “Burrështetasi duhet të...
Lajme

Prekëse: Naser Bajraliu, i dënuar me burgim të përjetshëm nga Grupi Kumanova, për ditëlindjën e tij duke biseduar më nënën

Naser Bajraliu nga Grupi Kumanova, i dënuar me me burgim të përjetshëm, ka ndarë disa momente prekëse duke biseduar me nënën e tij me rastin e ditëlindjes së tij të 40'të gjatë ditës së sotme, shkruan Korrespodenti. "Më uroi ditëlindjen dhe shëndet si nëna për djalë. Lotët e nënave s'do...
Lajme

Kurti: Himni i Kosovës duhet ndryshuar

Kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes dhe njëkohësisht kreu i saj, Albin Kurti, i ftuar në emisionin Pressing të T7, ka thënë se himini i Kosovës duhet ndryshuar. Ai tha se as himini dhe as flamuri nuk janë të shqipërisë, por të kombit shqipëtar. “Nuk kanë faj lojtarët për...
1 2 3 6
Page 1 of 6