archive15 Shtator, 2019 - 17:03

ShowBiz

Oriola Marashi e tepron kësaj radhe, ja çfarë ka postuar në instagram

Oriola Marashi ka publikuar një imazh nga vaska. Oriola Marashi vazhdon të tërheq vëmendjen e mediave me postimet që po bën në rrjete sociale. Modelja këtë herë ka ‘ngacmuar’ imagjinatën e ndjekësve me një foto nga vaska ku është shfaqur vetëm në robdishan. https://www.instagram.com/p/B2ZxghCBB2j/ Ish anëtarja e grupit ‘Otr’ është...
Lajme

Rexhaj: Nxënësit i kalojnë kot 5 prej 13 vjetëve në shkollë

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për deputet, Xhavit Rexhaj, ka thënë se gjatë 13 vjetëve në shkollë, nxënësit pesë vjet e gjysmë i kalojnë kot pa mësuar gjë. Ai ka treguar se arsyeja që ka vendosur t’i hyjë politikës është që ta bëjë ndryshimin në sistemin e arsimit në...
Lajme

Haradinaj: Krismat e pushkëve në Llap ishin lajm i keq për armikun

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, duke kujtuar betejën e Kaqandollit, ka thënë se 21 vite më parë, filloi një nga betejat më të rëndësishme të Luftës Çlirimtare. Haradinaj ka shkruar se krismat e pushkëve nga Zona Operative e Llapit, ishin lajm i keq për armikun. “Në Betejën e Kaqanollit, ata...
Lajme

Amerika këtë gjë e konsideron jetike për Kosovën pas zgjedhjeve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës tashmë tregojnë se kanë synime të qarta sa i përket vazhdimit të dialogut ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Pas emërimit të Matthew Palmer si Përfaqësues Special për Ballkanin Perëndimor, deklarata të forta vijnë edhe nga ambasadorët e SHBA’së në Ballkanin Perëndimor, shkruan Gazeta Express. Ambasadori amerikan...
Lajme

Gjenden 44 trupa të pajetë të paketuar në 119 çanta

Ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 trupa të varrosur në një pus në shtetin e Jalisco. Mbetjet njerëzore u zbuluan jashtë qytetit të Guadalajara dhe ishin fshehur në 119 çanta të zeza. Mbetjet u zbuluan në fillim të shtatorit, kur banorët e zonës filluan të ankoheshin për...
1 2 3 4
Page 3 of 4