archive14 Shtator, 2019 - 17:12

Lajme

Pse duhet të votohet Fatmir Limaj?

Nga Leunorë Krasniqi, antare e kryesisë së gruas së Nisma's në Prishtinë Tashmë në këtë kohë fushate elektorale po shohim e po dëgjojmë lloje të ndryshme të premtimeve, madje shumica e tyre të përsëritura shumë shpesh. Mendoj se koha është që qytetaret të reflektojnë pozitivisht, të rreflektojnë me ndryshime. Premtimet...
ShowBiz

Pamje nga vendi luksoz ku po pushon Tayna

Tayna ka ditë që ka nisur pushimet në Amerikë. Tayna e ka përmbyllur suksesshëm turneun e koncerteve të këtij sezoni. Pas shumë angazhimeve ajo nisi pushimet e merituara dhe udhëtoi për në Amerikë, nga ku nuk harron të sjell imazhe të reja. Së fundi, ajo ka postuar disa fotografi nga...
Lajme

Xhafer Tahiri ka një mesazh shumë të rëndësishëm për Kadri Veselin

Kryetari i komunës së Vushtrrisë i cili njëheresh është edhe kandidat për deputet nga radhët e LDK-së, i ka bërë thirrje PDK-së dhe Kadri Veselit që ta ndalin fushaten shantazhuese dhe kërcenuese, që sipas tij, po zhvillojnë në qytetin e Vushtrrisë. Xhaferi ka treguar se Emin Selaci, familja Hoxha dhe...
Sporti

Zbulohet emri i ri i stadiumit nacional të Kosovës?

Kryeministri në largim i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka “zbuluar” emrin e Stadiumit Nacional të Kosovës që do të ndërtohet në afërsi të Drenasit. Haradinaj dje ka marrë pjesë në nisjen e punimeve të kompleksitt sportiv të klubit futbollistik FC Prishtina në Bërnicë. Derisa e ka postuar një...
Lajme

Nese mendoni se heroinat janë në përalla, gaboheni! Kjo nënë është heroinë nga Fushë Kosova, foshnjën e braktisur në spital tashmë e dërgon në shkollë

Një çift nga Fushë Kosova kujdeset për një vajzë, e cila ishte braktisur nga prindërit e saj biologjikë. Vajza, tash 14-vjeçare, është me nevoja të veçanta. Çifti thotë se do të kujdeset për vajzën derisa të kenë shëndet. Bëhet fjalë për Shahe Sinanin. Ajo në një rrëfim për Radio Evropën...
ShowBiz

E lumja Bleronë, tash edhe këmbëgjate edhe belhollë

Ka kohë që Blerona Zeqiri është prezantuese e emisioneve verore në RTV 21. E në këtë detyre ajo po ia del shumë mirë, duke qenë punëtore e zonja, shkruan “Kosovarja”. E ndonëse një kohë u përfol për peshën e saj që konsiderohej e tepërt, ajo vendosi që ti tregojë të...
Lajme

Pamje nga rrahja masive mes nxënësve në Prizren

Ditë më parë nxënësit e një shkolle në Prizren janë përfshirë në një rrahje masive. Rrahja ka ndodhur afër një lokali që është hapur së fundmi pranë shkollës. Për t’i ndarë nxënësit e përfshirë në këtë përleshje fizike ka ndërhyrë sigurimi i shkollës. Ende nuk dihen shkaqet e kësaj rrahje...
ShowBiz

Afrona fotografohet pa jelek në plazh

Modelja Afrona Dika ka postuar një foto tepër provokative në rrjetet sociale Bukuroshja, e cila më 21 shtator do ti jep fund beqarisë, ka postuar një foto me një veshje të tejdukshme ku shihet se ajo nuk ka të vëna jelek. Besohet se këto fotografi janë pjesë e një foto-sesioni...
1 2 3 4 5 7
Page 3 of 7