archive14 Shtator, 2019 - 20:48

Lajme

Shqiptar Demaçi do votë me meritë, jo për hir të babait

Njëri nga garuesit për të zënë vend në Kuvend, po përkrahet goxha shumë nga masa, me faktin se është i biri i një veprimtari të shquar. Shqiptar Demaçi po thotë se do që t’i marrë votat me meritë dhe jo për hir të babait të tij, njofton Klan Kosova. https://youtu.be/wp8wPGnfoVQ...
Interesante

E tmerrshme: Zbulohet arsyeja pse lopët ngordhën njëherazi

Një fermer në Teksas të SHBA-ve humbi 23 kokë bagëti, por mënyra se si kishin ngordhur krijoi një pamje të frikshme, transmeton TopChannel. 15 lopë dhe 8 viça u goditën nga një rrufe që ra papritur te rrjeta e gardhit që i rrethonte. Ngjarja ndodhi në Anona, Teksas. Fermeri, kur...
Fun

Ka tre gra, kështu i ndëshkon nëse e mërzisin

Një burrë me tre gra ka zbuluar që refuzon të bëjë seks me to për një muaj nëse e mërzisin atë. Dashnori serik Ivan Sukhov ka një dhomë të ndarë dhe çdo natë e fton njërën nga gratë për të kaluar natën me të.Por ai e ndalon çdo aksion në...
Tech

Vjen një lajm i keq për përdoruesit e Facebook’ut dhe Instagram’it

Fotografitë dhe videot e postuara në llogari private të Instagram-it dhe Facebook- ut nuk janë vërtet aq private sa mund të duken, përkundrazi janë tejmase të aksesueshme dhe të thjeshta për t’u shkarkuar dhe më pas publikuar nga miqtë dhe followers-at. E gjitha kjo përmes një procedure fare pak minutëshe!...
Lajme

Vjen një superlajm për Kosovën

Kryetari i organizatës “Paneuropa-Jugend Bayern” (Rinia Panevropiane e Bavarisë) njëherit nënkryetar i të njëjtës organizatë për Gjermani, Christian Hoferer, ka kritikuar në mënyrën më të ashpër deklaratat e fundit të Presidentit çek Milosh Zeman, sipas të cilit Republika Çeke duhet të tërheq njohjen e Republikës së Kosovës. “Kjo është gjunjëzim...
Fun

Kjameti po afrohet: Lind viçi me “fytyrë njeriu”

Një viç i deformuar çuditi fermerët me fytyrën e tij me dukje njerëzore. Një person e bëri një xhirim të shkurtër të kafshës mutante në një fshat të Argjerntinës dhe pamjet i ngarkoi në Youtube. Mjerisht, viçi lindi me hundë dhe gojë të vogël dhe nuk arrinte ta mbante kokën...
Lajme

Haradinaj i hip “bagerit” në përurimin e fillimit të punimeve për qendrën sportive të Prishtinës

Kryeministri në detyrë dhe kandidati për kryeministër i koalicionit AAK-PSD, Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e qendrës së re sportive të FC Prishtinës. “Sportistët e Kosovës meritojnë tërë vëmendjen tonë. Nisja e qendrës së re sportive për FC Prishtina në Bërnicë është lajm i...
1 2 3 4 7
Page 2 of 7