archive13 Shtator, 2019 - 23:41

Lajme

Aktivistë të LDK’së në Vushtrri i bashkohen PDK’së

Familja e veprimtarit të njohur të LDK-së në Vushtrri, njëherësh veprimtar i çështjes kombëtare, Emin Selacit, me mbi 30 anëtarë të LDK-së të familjeve Hoxha, Podvorica e Miftari në Vushtrri, i janë bashkuar të premten PDK-së në mbështetje të kandidatit të saj për kryeministër të ardhshëm, Kadri Veseli. Kreu i...
Sporti

Lajm i madh për Kosovën, ja cilët futbollistë pritet t’i bashkohen

Entuziazmi rreth Përfaqësueses vazhdon të rritet, e me këtë edhe numri i atyre që duan t’i bashkohen. Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK), Agim Ademi, ka konfirmuar se organizata që drejton është vazhdimisht në kontakte me lojtarët që kanë shprehur interesim të jenë pjesë e “dardanëve”, shkruan sot...
Lajme

Sylejmani: Pa NISMA’n nuk do të ketë qeveri të ardhshme

Kandidati për deputet nga radhët e NISMA's Socialdemokrate, Kastriot Sylejmani, ka deklaruar sot se NISMA do të jetë pjesë e qeverisë së ardshme, pa marrë parasysh se kush do ta formojë qeverinë. "Normalisht që NISMA me koalicionin AKR dhe PD do të jetë një fituese e zgjedhjeve. Pa dyshim, NISMA...
Lajme

“Së bashku me SHBA’në fituam luftën kundër Serbisë, do ta fitojmë luftën edhe kundër korrupsionit dhe nepotizmit”

Kadri Veseli sot kishte një takim më aktivistë të shumtë të PDK'së në Mitrovicë me të cilët diskutuan për planin kundë korrupsionit, raporton Korrespodenti. Këtë e ka konfirmuar vetë kreu i PDK'së, i cili përmes një postimi në faqën e tij në facebook ka shkruar se prej nismave kryesore do...
ShowBiz

Pajtohen Tuna dhe Nora, fotografohen duke kaluar kohë bashkë

Pas ndarjes nga Roberti, duket se marrëdhëniet mes tashmë ish-kunatave po përmirësohen. Dyshja janë parë bashkë duke kaluar kohë me mikun e tyre të përbashkët, Vladrin Sahitin dhe bashkëshorten e tij. Të katërtit janë shihen në disa fotografi të siguruara nga lajmi.net, e me sa duket po mbajnë një takim...
1 2 3 7
Page 1 of 7