archive12 Shtator, 2019 - 04:45

Sporti

Vlera e Vedat Muriqit arrinë në 65 milionë euro

Vedat Muriqi është duke shijuar një periudhë mjaftë të suksesshme në karrierën e tij. Ashtu si në klub te Fenerbace, sulmuesi 25-vjeçar është spektakolar edhe në ndeshjet me skuadrën kombëtare të Kosovës, shkruan portali arbresh.info. Pas golit të barazimit në fitoren 2 me 1 kundër Republikës Çeke javën e kaluar,...
Shkencë

Gjendet ujë në planetin potencialisht të banueshëm

Astronomët kanë zbuluar për herë të parë ujë, në atmosferën e një planeti që rrotullohet brenda zonës së banueshme, të një ylli të largët. Gjetja e cila quhet K2-18b, e bën botën tonë një kandidat të besueshëm në kërkimin e jetës së huaj, raporton BBC. Brenda 10 viteve, teleskopët e...
Lajme

Rrahja mes Molliqajt e Abazit, reagon edhe Berat Bushala

Pas rrahjes mes Dardan Molliqajt të PSD-së dhe Haki Abazit të Vetëvendosjes, ka reaguar edhe drejtori i Gazetës Express, Berat Buzhala. Ai, përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka ka dhënë një sqarim per ngjarjen e sontshme, për të cilën tha se çkado që ka ndodh, ka...
Lajme

Frashër Krasniqi ofendon rëndë kandidatin për deputet nga Vetëvendosja: Ti je ngelc, a ki naj ditë shkollë o ngelc

Në emisionin ‘RUBIKON’ në KTV, sonte janë përballur në mes vete kandidati për deputet nga VV-ja Valdrin Ahmeti dhe kandidati për deputet nga koalicioni AAK-PSD, Frashër Krasniqi. Në këtë emision para zgjedhor ka pasur përplasje me akuza të rënda mes Ahmetit të VV-së e Krasniqit të PSD-së, shkruan AlbanienShow Kandidati...
Op/Ed

Kosova dhe sistemi zgjedhor!

Shkruan: Rexhë Gegaj Në vend të mbajtjes së zgjedhjeve çdo dy-tre vite, Kosovës më shumë i duhet ndryshimi i sistemit zgjedhor. Sistemi aktual zgjedhor, që është proporcional, tani do të duhej t'i takonte të së kaluarës. Menjëherë pas luftës, i vendosur nga ndërkombëtarët, ndoshta edhe ishte i mirë për shkak...
Lajme

Lajmërohet Dardan Molliqaj, ja çka thotë për rrahjen me Haki Abazin

Kandidati për deputet nga radhët e koalicionit, Dardan Molliqaj, ka treguar çka ka ndodhur pas debatit të sotëm. Ai ka thënë se, “asgjë nuk ndodhi jashtë studios, përveç një debati me pak tensione që ishte vazhdimësi e debatit publik”. Sipas Molliqajt, nga Vetëvendosje ankesat e vajtimet nuk mund t’i fshehin...
1 5 6 7
Page 7 of 7