archive12 Shtator, 2019 - 10:26

Lajme

Ish-ushtari i UÇK-së nga Drenica: Boll na rrejtët, nuk do t’iu votojmë!

Ish-ushtari i UÇK-së nga Drenasi, Albert Bucolli, nëpërmjet një statusi në “Facebook” është shprehur i zhgënjyer me klasën politike në vend, duke i akuzuar këta të fundit për gënjeshtra. Ai ka bërë të ditur se 23 pjesëtarë të familjes Bucolli në kohën e luftës ishin rreshtuar në radhët e UÇK-së,...
Lajme

Shqiptarët, ndër të parët që dëbohen nga Gjermania

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për azil janë gati zero. Dëbimet vazhdojnë edhe në muaji shtator. Nga Gjermania janë dëbuar afër se 11,500 vetë në gjysmën e parë të vitit 2019. Një...
Lajme

Babai shqiptat godet me sakicë vajzën e tij

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një fshat të Vlorës, ku babai ka goditur me sëpatë vajzën e tij. Policia sapo është njoftuar për ngjarjen dhe ka shkuar drejt fshatit Gumenicë. Pritet të mësohen detaje rreth kësaj ngjarje të minutës së fundit, dhe nëse vajza ka mbetur e plagosur...
Lajme

Gjendet një person i vdekur në Pejë

Dje, me datë 11 shator 2019 Policia e Pejës është njoftuar për një rast të dyshimtë, me ç’rast kanë gjetur një person pa shenja jete në një shtëpi në rrugën ‘Konferenca e Bujanit’. Menjëherë njësitet relevante të Policisë Kosovës kanë dalur në vendin e ngjarjes, aty kanë takuar dëshmitarët (nënën...
ShowBiz

“Zhvishet” diva Adelina Ismaili

Edhe pse jo e angazhuar në muzikë, Adelina Ismaili ka qenë goxha aktive në rrjetet sociale dhe në intervista. Këngëtarja ka zgjedhur të shkojë në pushime bashkë me bashkëshortin e saj Valin dhe djalin e tyre Uliksin. Ka qenë Vali ai që ka postuar fotografi në një plazh me djalin...
1 4 5 6 7
Page 6 of 7