archive12 Shtator, 2019 - 12:40

Lajme

I kërkoi ujë, vjehrra rrah nusen

Vjehrra e nuses e cila denoncoi pak ditë më parë dhunën që ajo bashkë me bashkëshortin dhe djalin e saj kishin ushtruar ndaj saj ka treguar një tjetër variant të kësaj ngjarjeje. Në një rrëfim për Report Tv ajo është shprehur se nusja ka sajuar çdo gjë duke deklaruar se...
Lajme

Osmani: Dialogu me Serbinë nuk do të vazhdojë në Bruksel, por te miqtë tanë

Kandidatja e LDK-së për kryeministre, Vjosa Osmani ka deklaruar se dialogu me Serbinë synon të vazhdojë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, raporton Ekonomia Online. Sipas saj, SHBA ka qenë shteti i përhershëm i cili e ka ndihmuar që nga fillimet e saj Kosovën.Osmani theksoi se qeveria e ardhshme do...
Lajme

“Xhamadani vija-vija” këndohet në ushtrinë e Zvicrës, cilësohet si skandaloze

Një video që ka qarkulluar në rrjetet sociale në Zvicër, është shëndrruar në një lloj skandali. Gjatë një udhëtimi me makinë, disa ushtarë zviceranë këndojnë “Xhamadani vija-vija”, që sipas mediave në Zvicër është himni jozyrtar i shqiptarëve, shkruan Indeksonline. “Kënga ka të bëjë me unitetin midis Shqipërisë dhe Kosovës. Të...
Lajme

Prizrenasja e armatosur deri në dhëmbë…

Të mërkurën, Policia në Prizren ka bastisur shtëpinë e një të dyshuare femër, ku më pas ka gjetur dhe ka konfiskuar armë dhe fishekë. Policia e Kosovës ka njoftuar se është bastisur shtëpia dhe objektet përcjellëse të të dyshuarës femër, ku janë gjetur dhe konfiskuar, një pistoletë, 161 fishekë të...
Lajme

Vdes dizajneri kosovar

Ka ndërruar jetë papritmas në Zvicër disenjatori kosovar, Amir Sinani. Burime të afërta me familjen tregojnë për Indeksonline se 31- vjeçarit i ishte përkeqësuar gjendja papritmas, para se të vdiste në një nga spitalet e Zvicrës. Sinani që ushtronte punën e disenjatorit prej disa vjetësh, në Zvicër ishte me prejardhje...
Lajme

Frashër Krasniqi- Ahmetit: Ty Liburn Aliu ta ka fut shuplakë

Frashër Krasniqi i PSD-së është përplasur me Valdrin Ahmetin e Vetëvenodjes. Krasniqi ia ka përmendur Ahmetit përjashtimin nga Vetëvendosje, siç tha ai për keqpërdorim me fonde. “Nuk po e kuptoj se si Lëvizja Vetëvendosje ka sjell këtu në debat për të folur për korrupsionin një njeri të cilin e ka...
Lajme

Aksident i pazakontë trafiku, të gjithë po pyesin si u ngjit kamion mbi shtëpi?

Aksidentet me makina janë ndër më të frikshmet, por kjo që ka ndodhur në Alban të Ontario është me të vërtetë e çuditshme. Një kamion është përfshirë në një incident të paprecedent, teksa gjatë udhëtimit të tij humbi ekuilibrin duke dalë nga rruga. Përplasje me një grumbull dheu shkaktoi tronditje...
Lajme

Prishtinë, kërkohet nga policia pasi shantazhoi një grua

Një grua ka raportuar dje në Prishtinë se është shantazhuar nga një i dyshuar, njofton Klan Kosova. Në raportin 24 orësh të policisë thuhet se i dyshuari kishte shantazhuar viktimën. I njëjti është kërkuar, por nuk është takuar deri më tani....
1 3 4 5 6 7
Page 5 of 7