archive12 Shtator, 2019 - 14:46

Lajme

Për dy vite pesë herë krisi dajaku mes deputetëve të Kosovës

Pesë përleshje fizike brenda dy viteve të fundit kanë pasur deputetët e Kuvendit të Kosovës mes tyre. Debatet në shumicën e rasteve nga studiot televizive u bartën në dhunë fizike sapo janë fikur kamerat. Por derisa të fiken kamerat nuk kishin pritur Milaim Zeka dhe Frashër Krasniqi. Ata kishin filluar...
Lajme

Doktor Mahmuti kërcënon gazetaren me familje

Nushi-Muhaxheri për AGK-në, ka bërë të ditur se me qëllim që artikulli dhe raportimi të bëhet sipas standardeve të gazetarisë, kanë kontaktuar doktorin Mahmuti, për të cilin prokuroria ka ngritur aktakuzë, por ai ka qenë i pa qasshëm. Gazetarja Nushi-Muhaxhiri, më pas i kishte dërguar edhe mesazh telefonik për të...
précis

Mendoi se fitoi vendin e punës, por ajo që i tha drejtori e tronditi

Një djalosh i ri që sapo kishte përfunduar studimet me rezultate të shkëlqyera shkoi për të aplikuar për një pozitë menaxheriale në një kompani të madhe. Ai e kaloi intervistën e parë dhe drejtori do t’i bënte intervistën e fundit, për të vendosur përfundimisht. Drejtori zbuloi nga CV-ja se arritjet...
Lajme

Prostitucion në mes të Tiranë/ Nëna e dy fëmijëve shet trupin për 7 euro

Emisioni ‘Stop’ në Tv Klan ka denoncuar një rast skandaloz të prostituimit në një nga akset më kryesore të Tiranës. Përmes kameras së fshehtë, ‘Stop’ ka zbuluar se një grua ushtron aktivitetin ilegal pranë kompleksit malajzian tek kthesa e Kamzës. Nga kjo situatë janë shqetësuar banorët, të cilët janë ankuar...
Lajme

Vëllai i Liburn Aliut mbështet partinë e Miliam Zekës

Vëllai i ish-deputetit të Vetëvendosjes, Liburn Aliut, Fatosi, ka bërë thirrje që më 6 tetor të votohet Partia Euroatlantike e Milaim Zekës, njofton Klan Kosova. Përmes një statusi në Facebook, Aliu ka thënë se përmes kësaj partie luftohet e keqja. “Qytetarë të dashur, Në këto zgjedhje, na pëlqeu apo jo,...
Lajme

E vrau gruan dhe vajzën, ja çka thotë Ndrecaj në Gjykatë

I akuzuari për vrasje të rëndë, Pjetër Ndrecaj, në seancën e parë pas kthimit të rastit në rigjykim, është deklaruar i pafajshëm. Në seancën e mbajtur të enjten, në Gjykatën Themelore në Gjakovë, pas leximit të aktakuzës nga prokurori Ali Uka, i akuzuari deklaroi se nuk e pranon fajësinë për...
Lajme

Kërkonte në koshin e mbeturinave ushqim, lypësi shtang nga ajo që gjen

Një endacak u përball me trupin e pajetë të një foshnje brenda një koshi plehrash në rrugën General Ilizaicin, në lagjen Carolinas Bajas të Alicante, në Spanjë. Foshnja e kishte ende kordonin e lidhur me kërthizën, ndërsa dyshohet se ishte braktisur prej disa orësh, direkt pas lindjes. Zbulimi shokues u...
ShowBiz

Tayna publikon foto provokuese, thotë se është ëndrra e çdo vjehrre

Reperja nga Prizreni, Tayna, vazhdon të “thumboi” fansat e saj me fotot e reja që publikon në rrjetet sociale. Ajo së fundmi ka publikuar një foto tejet provokuese ku shfaqet joshëse në bikini. Por ajo që bie në sy është mbishkrimi që ka lënë sipër fotos, shkruan Reporteri.net. “Ëndrra e...
Lajme

E dhimshme: Vdes 32 vjeçarja menjëherë pas lindjes, foshnja është mirë

Një grua e rreth të 30’tave ka ndërruar jetë mbrëmë në spitalin e Gjilanit. Aj kishte qenë shtatzënë dhe me sukses e kishte lindur foshnjën e saj të gjinisë mashkull. Por komplikimet për 32-vjecaren kishin nisur pas lindjes së foshnjës. Lehona si pasojë e komplikimeve ndërroi jetë pasi që doli...
1 2 3 4 5 6 7
Page 4 of 7